Miroslav Horák
22. října 2021 • 13:00

Smoleňák baví expres góly. Překonal vzácné zranění, nadávky mu nevadí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bacha na začátek, ať nám neujede! Provařená hláška, zaznívající v každé hokejové kabině na světě. V Hradci Králové ji dočasně vymýtili. Zvlášť Radkovi Smoleňákovi netřeba připomínat, že se do práce chodí včas. A na první pokus. Kapitán Mountfieldu udivuje góly v první minutě duelu, expresní trefou se prosadil už třikrát, čtvrtou připravil kolegovi. Dnes si dejte pozor, Bílí Tygři!Kam přijede Mountfield, tam neprošvihněte úvodní buly. Postávat ve vestibulu s pivem v ruce a klábosit s kamarády se nemusí vyplatit. Hrozí, že přijdete o první gól. Na ty je specialista Radek Smoleňák. Jeho úvodní střídání bývají smrtící. Přitom stačilo málo a vůdce týmu nedávno skončil s hokejem kvůli podivnému zranění.

Tak nezvyklému, že si přesnou diagnózu nechává pro sebe.

Druhý zápas sezony v Chomutově proti Kladnu. Hosté vyhrávají buly a předvádějí nátlak, jaký nebývá často k vidění. Smoleňákova změna skóre ve 20. vteřině padá ze čtvrté šance! Tou končí hradecký kolotoč.

Kladno - Mountfield HK: Dvacet vteřin stačilo Smoleňákovi na úvodní gól, 0:1

Scénář? Po vyhraném vhazování puk míří dozadu na beka Nedomlela, od nějž se přes plánovanou teč hradeckého kapitána chvatně dostává do útočného pásma, kde už úřaduje Jergl s Cingelem. Ti své možnosti nepromění, záhy Smoleňák to samé. Kotouč se dostává do rohu, odkud obránce Blain nasměruje kotouč před branku – lídr Mountfieldu učiní ze dvou kladenských hlídačů zkoprnělé stromky. 0:1 a svižný vítězný gól. „Všechno to pramení z tlaku, který se snažíme vytvořit hned od prvního střídání. Hlavně to chceme hrát jednoduše,“ popisuje Smoleňák.

Před gólmanem soupeře je jeho pracoviště. Tam úřaduje. Je silný, umí se zapřít, dokáže si najít ideální pozici. Taky je mazaný. Ví, jak natěsno bránícího

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
30. kolo
Články odjinud


Články odjinud