17. února 2022 • 12:22

Praha místo Špindlu. Winter Hockey Games mění místo, čeká se na program

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejové zápasy pod širým nebem, které se měly hrát ve Špindlerově Mlýně, chtějí organizátoři Winter Hockey Games uspořádat v prosinci v Praze. Informovali o tom na webu akce, která byla již dvakrát odložena kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením.„Vzhledem k tomu, že příští sezonu má lyžařský areál ve Špindlerově Mlýně již naplánované jiné akce, se Winter Hockey Games přesouvá na prosinec 2022 do hlavního města Prahy. Tento přesun nám umožní rozšířit prostory, služby a nabídnout tak další zajímavé aktivity,“ uvedli organizátoři v prohlášení.

Více zatím neprozradili. „Struktura programu bude velmi podobná harmonogramu z roku 2021. Máme předjednané varianty konkrétních termínů, stejně tak i několik míst, kde bychom mohli náš areál postavit, ale vzhledem k plánovaným extraligovým utkáním je nyní nutné počkat na jednání s hokejovým svazem ohledně kalendáře zápasů další sezony.“

Takhle vypadal areál ve Špindlerově Mlýně, než byla prosincová akce zrušena
Takhle vypadal areál ve Špindlerově Mlýně, než byla prosincová akce zrušena

V prosinci minulého roku se měla přímo na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru odehrát dvě extraligová utkání. Jedno mezi Kladnem a Pardubicemi, ve druhém proti sobě měli nastoupit hokejisté Sparty a Hradce Králové. Vedle toho se v krkonošském středisku měl uskutečnit zápas první ligy Vrchlabí - Vsetín a duely parahokejistů Česka a Slovenska, česko-slovenských legend a ženské reprezentace s výběrem univerzitní ligy.

Tváří akce je legendární útočník Jaromír Jágr, jenž v úterý oslavil padesátiny. Lze proto očekávat, že jeho Kladno bude jedním z týmů, který se v metropoli představí.

Loni měli organizátoři mimořádné akce ve Špindlerově Mlýně již téměř celý areál s kapacitou 7500 diváků připravený. Podle vládních opatření souvisejících s koronavirem by však na zápasy mohlo tehdy přijít maximálně tisíc fanoušků.

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud