Hradec vyhrál nad Vídní, 11 gólů v Plzni. Pardubice prohrály s Boleslaví

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Další den přípravy na novou sezonu hokejové Tipsport extraligy vyplnily čtyři zápasy. Hradec Králové na svém hřišti porazil Vídeň 3:2. Liberec vyhrál 5:2 v Litvínově. Karlovy Vary si zastřílely proti Plzni, nad kterou nakonec zvítězily 7:4. Pardubice po návratu ze soustředění v Itálii prohrály doma těsně 0:1 s Mladou Boleslaví.

Královéhradečtí se během přípravy poprvé představili v domácím prostředí. Hostující Capitals v úvodním dějství vedli, ale do přestávky vyrovnal Jakub Lev, pak domácí odskočili zkraje druhé části dvěma zásahy v rozmezí necelé minuty, když se prosadili Radek Pilař a Nikita Ščerbak. Rakouský tým sice ještě snížil, ale více už nestihl. Vyhrál však 2:0 alespoň samostatné nájezdy, které si oba celky po domluvě zkusily.

Pro hokejisty Karlových Varů byl zápas v Plzni již šestým během léta a dorovnali bilanci na tři výhry a tři porážky. Zápas na ledě Indiánů jim vyšel na výbornou, když v polovině utkání vedli už 6:0 a po dvou třetinách dokonce 7:0. Jeden z gólů vstřelil teprve sedmnáctiletý obránce Matteo Kočí, člen reprezentační osmnáctky. Hráči Škody korigovali ve třetím dějství debakl čtyřmi zásahy.

Litvínov měl po třech vystoupeních na kontě tři jednoznačné výhry, ale tentokrát narazil, přestože v měření sil s Libercem měl ještě v polovině hrací doby na své straně dvoubrankový náskok. Bílí Tygři pak vývoj otočili, když se dvakrát prosadil Jaroslav Vlach, po gólu přidali Adam Najman, Radek Janata. a Mikuláš Jenčovský.

Po dvou vítězstvích prohráli poprvé i hráči Pardubic, kteří nestačili doma na Mladou Boleslav. Jediný gól zápasu vstřelil na konci první třetiny Matyáš Kantner. Domácí recept na překonání Filipa Novotného najít nedokázali.

Olomoučtí hokejisté o měření sil s týmem Košic přišli. Slovenský celek na Hanou nepřicestoval kvůli nemoci.

Domácí: 16:37. Lev, 21:04. Pilař, 21:57. Ščerbak

Hosté: 06:58. Preiser, 27:14. Brunner

Domácí: Růžička (Kiviaho) – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Rymsha, Gaspar, Pilař – Perret, Štohanzl, Matěj Beneš – Zachar, Lev (A), Okuliar – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C).

Hosté: Steen (21. – 30. Starkbaum) – Piff, Hackl, Brunner, Posch, Wall, Fischer (C), Würschl – Preiser, Rotter, Antal, Bauer, Sheppard, Kainz, Pilloni, Gregoire, Kromp, Maxa, Prokeš, Bradley, Hartl

Pilný, Ondráček – Kis, Maštalíř

ČPP Aréna, Hradec Králové

Domácí: 08:53. Sukeľ, 28:37. Straka

Hosté: 31:06. Najman, 32:37. Janata, 42:03. Vlach, 45:45. Jenčovský, 59:52. Vlach

Domácí: Godla (Zajíček) – Zeman, Zile, Freibergs, Kolář, Strejček, Demel (A), Baláž – Zdráhal (A), Estephan, Abdul – Hlava, Š. Stránský, Straka (C) – Fronk, Sukeľ, Kudrna – Havelka, Helt, Berka

Hosté: Kváča (31. Neužil) – Melancon, Balinskis, Rosandič, Derner, Dvořák, Vitásek, Aubrecht – Janata, Bulíř (C), Birner – Faško-Rudáš, Najman, Ordoš – Čederle, Jelínek, Vlach – Jenčovský, Šír, Dlouhý

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

Domácí: 41:39. Schleiss, 44:03. Blomstrand, 57:41. Baránek, 58:38. Lang

Hosté: 01:15. Beránek, 14:04. Kofroň, 20:52. Kočí, 23:42. Jiskra, 24:36. Černoch, 29:44. Vondráček, 33:04. Tůma

Domácí: Svoboda (24.-40. Vondraš) – Piskáček, Zámorský, Baránek, Kaňák, Budík, Vitaloš, Kremláček, Houdek – Rekonen, Mertl, Lang – Malát, Kodýtek, Schleiss (C) – Blomstrand, Meyer, Sedlák – Adamec, Bitten, Hrabík – Dvořák

Hosté: Habal (Hamalčík) – Plutnar, Rohan, Bernad, Kočí, Havlín, Pulpán (A), Tůma – Rachůnek (A), Gríger, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Baláž – Kružík