Pavel Ryšavý
16. září 2022 • 13:50

Vyrostl OBR. Pardubice by měly uspět. Dědek: Je to dlouhý běh, ne sprint

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nakupovaly a stala se z nich zase těžká váha. Pardubice jsou zpátky, před sezonou o nich nemluvíte, že by mohly uspět, když se pár věcí sejde. Postavily tým, který by uspět měl. Po deseti letech chytlo Dynamo slinu na titul. „Když se na nás někdo kouká blíž, uvidí, že neutrácíme zběsile za hráče,“ říká majitel Petr Dědek. Ambice? Hráčům tlak nevadí. Lepší než se klepat o přežití.Projeďte si seznam posil. Pardubice přivedly Lukáše Radila, Tomáše Zohornu, Tomáše Hyku, Petera Čerešňáka, Davida Musila, Tomáše Dvořáka a brankáře Romana Willa. Celkem palba, a to ještě ze seznamu NHL sebrala Lukáše Sedláka a do zámoří odešel i Matěj Blümel.

„Dnes hokej už není takový, že přijdete, vyhrajete 5:0, nezpotíte se a soupeř bude říkat, že musí ještě já nevím jak dlouho trénovat, aby se vám vyrovnal. Tohle je pryč, dnes hodně záleží na detailech,“ hned ale vybalí útočník Lukáš Radil, že můžete zapomenout na Vsetín II.

Stejně ovšem čekáte, že to bude velké. Majitel Petr Dědek o sezoně mluvil dlouho dopředu, je 100. v historii klubu, měla by být slavná.

Boss odmítá, že vysoké kontrakty jsou hlavním důvodem, proč se klub tváří tak nabitě. „Hráči sem mají zájem jít už i proto, že chceme vyhrávat,“ přesvědčuje. „A já za nimi nechodím, že musí udělat titul. Oni vědí, že ho chci, že ho potřebuje klub. Chtějí ho i oni. A že nějaký tlak vytváří okolí? Tak vytváří, patří to sem,“ přidává majitel.

Vytvořil obra. Od pátku se začne psát příběh, jestli i podle velkých nákupů tak bude i hrát. Měl by, ne?

Klíč je v detailech

Každopádně Radilovo upozorňování na detaily má logiku. Jen blázen proti jeho týmu otevře vrata. „Každý má systém, ten je většinou hodně založený na obraně. Tím chci říct, že až na pár zápasů bude všechno vyrovnané a vždycky bude těžké dojít pro body,“ tuší, co Pardubice čeká. Dobývání.

Před startem soutěže jste cítili, jak jsou všichni koncentrovaní. Jestli čekáte na srandičky při obyčejném tréninku, úsměvy a fórky, tak jste vedle.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
23. kolo
Články odjinud


Články odjinud