18. října 2022 • 04:40

Zabrzděné sporťáky... Sedm velkých jmen extraligy, od kterých se čeká víc

Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Víte, že umí být nebezpeční rafani. Jenže zatím jako by měli nasazené náhubky. Štěkají, ale ne a ne pořádně kousnout. Deník Sport dal dohromady sedmičku extraligových hráčů, kteří zatím na startu nové sezony zůstávají kus za očekáváním. Víc chcete vidět od Dominika Simona, reprezentačního beka Jana Ščotky nebo brankáře Denise Godly. Dovedou být lepší, mají potenciál. Jenže to zatím jaksi drhne.

 • Denis GODLA

  Brankář / 27 let / Litvínov

  Zápasy: 4
  Zápasy od začátku: 2
  Výhry: 0
  Průměr gólů: 4,1
  Úspěšnost zákroků: 86,4 %
  Čistá konta: 0

  Minulá sezona? Sedmačtyřicet odchytaných utkání, dvacet výher, tři nuly a úspěšnost nad 90 procent. Denis Godla byl druhým nejvytěžovanějším gólmanem ligy, atakoval 2800 minut v brance. Realita nového ročníku? Slovenské SUV zůstává většinou zaparkované v garáži a schované pod plachtou. Z jedenácti duelů Litvínova začínal od první minuty pouze dvakrát. A ani jednou utkání nedochytal. V modrém území pobyl doteď jen 117 minut, osmkrát přitom inkasoval. Čísla má vyloženě mizerná. Zprávy Sportu říkají, že v létě přišel kondičně nepřipravený a stále dohání deficit. Vedení aktuálně posledního celku soutěže už k němu a Šimonu Zajíčkovi přivedlo třetího do party – Mateje Tomka. Kdo půjde z kola ven?

  České Budějovice - Litvínov: Pech vydoloval puk po buly a vyhnal Godlu z branky, 3:2
  Video se připravuje ...

 • Libor HUDÁČEK

  Útočník / 32 let / Třinec

  Zápasy: 10
  Body: 4 (2+2)
  *Plus/minus: +2
  Střely: 26
  Úspěšnost střelby: 7,7 %
  Trestné minuty: 4
  Průměrný čas na ledě: 15:02

  *Statistika plus/minus je uváděna při rovnovážném počtu hráčů na ledě.

  Když před dvěma lety odcházel z Liberce, v extralize zanechal značný otisk. 102 zápasů, 99 bodů. Průměr takřka jedna čárka na utkání. Analytické statistiky modulu Hockey Logic tehdy Hudáčka hodnotily jako top 3 ofenzivního hráče celé soutěže. Byl schopný góly střílet, zároveň je pravidelně chystat tygřím parťákům. V novém slezském působišti zatím na útočnou explozi z minulosti nenavázal. Granáty nahradily bouchací kuličky. Do velkých šancí se dostává zřídka, taky roli má oproti angažmá pod Ještědem jinou, ne tak výraznou. Sám si je vědom, že se od něj čeká víc. „Nedávám veřejně najevo, že se mi nedaří, dusím vše v sobě a přemýšlím nad tím. Studuju svou hru, své šance pořád dokola každý den,“ přiznává.

  Třinec - Sparta: Hudáček srovnal krásnou střelou nad lapačku, 2:2
  Video se připravuje ...

 • David CIENCIALA

  Útočník / 26 let / Pardubice

  Zápasy: 9
  Body: 4 (1+3)
  Plus/minus: +1
  Střely: 10
  Úspěšnost střelby: 10 %
  Trestné minuty: 2
  Průměrný čas na ledě: 16:04

  Je znát, že v létě marodil, asi i proto se rozjíždí o dost pomaleji, než byste čekali. Dvorní nabíječ pro Roberta Říčku? Minulost. V současné sezoně to nefunguje,

  Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

  Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

  Koupit
Vstoupit do diskuse
0
26. kolo
Články odjinud


Články odjinud