18. září 2023 • 15:20

Hráči týdne v extralize: zazářili Slováci a ryšavý útočník z Liberce

Autor: Adam Papoušek
Vstoupit do diskuse
0
 • Jací tři hokejisté měli v prvním týdnu nové sezony Tipsport extraligy nejpozitivnější vliv na svůj tým?Jací tři hokejisté měli v prvním týdnu nové sezony Tipsport extraligy nejpozitivnější vliv na svůj tým?FOTO: koláž iSport.cz

  Deník Sport a web iSport.cz přichází s další novinkou. Pravidelně budeme vybírat 3 nejlepší hokejisty Tipsport extraligy uplynulého týdne, a to nejen na základě produktivity, ale i několika dalších pokročilých dat. Využíváme více než 20 statistik, ve kterých hledáme co nejkomplexnější výkony. Chceme docenit hokejisty, kteří svému týmu pomáhají nejen kanadskými body.

 • Vysvětlivky analytiky

  Co znamená „Vliv na spoluhráče“?
  S hráčem X na ledě si tým vytvořil osm gólových šancí a čtyři šance dovolil soupeři. Jakmile ovšem hráč X na ledě nebyl, jeho spoluhráči si vytvořili už jen dvě gólové šance a pět jich dovolili soupeři. V tomto případě měl hráč X pozitivní vliv, protože spoluhráči s ním vykázali lepší hodnoty než bez něj. Číslo značí procento, o jaké byl tým na ledě s hráčem X silnější či slabší. Čím je vyšší, tím je hráčův vliv na tým pozitivnější, pokud je v záporu, je vliv hráče negativní. Při větším vzorku zápasů se za standardní bere hodnota od +5 do -5.

  Varaďova premiéra v Dynamu? Dominance. Na týmu už je vidět trenérův rukopis
  Video se připravuje ...

 • Peter Čerešňák (Pardubice)

  Obránce Dynama ihned na začátku sezony potvrzuje, že patří k nejlepším zadákům extraligy. Ve dvou duelech si připsal dvě asistence. Na ledě strávil více než 22 minut v průměru na zápas. Ve hře v plném počtu hráčů Pardubice s Čerešňákem na ledě své soupeře jednoznačně přehrály. Poměr očekávaných gólů se zastavil na hodnotě 83 %. Šestý nejlepší výsledek mezi všemi hráči ligy. Odměnou byly Pardubicím 4 vstřelené góly a 0 inkasovaných. Lepší rozdíl v minulém týdnu nikdo nezaznamenal.

 • Oscar Flynn (Liberec)

  Ukázal, že minulá sezona nebyla náhoda. Patřil mezi nejaktivnější hráče týdne. Na branku soupeřů vyslal 15 střeleckých pokusů, což byla 7. nejvyšší hodnota. Svým spoluhráčům přihrál na osm střel. Zapsal 13 úspěšných vstupů do útočného pásma, lépe si v tomto směru vedli pouze Flek (17) a Faško-Rudáš (16). Bílí Tygři s Flynnem na ledě zaznamenali hodnotu 66,4 % v poměru očekávaných gólů při hře v plném počtu hráčů. Odměnou byly tři vstřelené branky. Neinkasovali ani jednou.

 • Oliver Okuliar (Hradec Králové)

  Už v minulém ročníku patřil analyticky mezi nejlepší hráče extraligy. Pokud v nastoleném trendu z prvních dvou utkání nové sezony bude pokračovat, bude mezi TOP hráče opět patřit. Hned pěti body pomohl Hradci ke stoprocentnímu startu. Na branky soupeřů vyslal 14 střeleckých pokusů a devětkrát úspěšně pronikl do útočné třetiny kluziště. Ve všech situacích byl u šesti vstřelených gólů a pouze jednoho inkasovaného. Ve hře v plném počtu hráčů s ním Mountfield dominoval, což potvrzuje hodnota 77,1 % v poměru očekávaných gólů.

Vstoupit do diskuse
0
7. kolo
Články odjinud


Články odjinud