2. října 2023 • 13:32

Hráči týdne v extralize: Furch v bráně exceloval. Skvěle si vedly i další opory

Autor: Adam Papoušek, inf
Vstoupit do diskuse
1
 • Brankář brněnské Komety Dominik Furch patřil mezi nejlepší hráče minulého týdne. S jedním inkasovaným gólem vychytal svému týmu devět bodůBrankář brněnské Komety Dominik Furch patřil mezi nejlepší hráče minulého týdne. S jedním inkasovaným gólem vychytal svému týmu devět bodůFOTO: koláž iSport.cz

  Poprvé v sezoně jsme byli během jednoho týdne svědky třech extraligových kol. Výborných sedm dní má za sebou Kometa, která získala všech devět bodů. A to především díky Dominiku Furchovi, který inkasoval pouze jeden gól. Nadstandardní výkony podalo více hokejistů. Do výběru iSport.cz se dostali tahouni Pardubic a Vítkovic. V článku se podívejte, o které hráče jde.

 • Dominik Furch

  brankář

  HC Kometa Brno

  Kometa po prvních čtyřech kolech neměla na svém kontě jediný bod. Nedařilo se ani Dominiku Furchovi. Minulý týden se ale, zdá se, vše otočilo. Brno vyhrálo tři utkání po sobě a už je na sedmém místě. Všechny duely odchytal Furch a vedl si fantasticky. Inkasoval pouze jednu branku. Pochytal 4,04 gólu navíc oproti očekávání. Lepší hodnotu mezi brankáři byste nenašli. Výrazně se zapříčinil o povedený týden Komety. Bezpochyby patřil mezi nejlepší hráče minulého týdne.

 • Stuart Percy

  obránce

  HC Vítkovice Ridera

  Ihned od začátku sezony potvrzuje své kvality. Stuart Percy má po sedmi utkáních na svém kontě už osm bodů a je nejproduktivnějším obráncem extraligy (společně s Blainem). A to i přesto, že se Vítkovice trápí a momentálně jsou největším zklamáním sezony. Percy během uplynulých sedmi dní nasbíral hned pět asistencí. Všechny byly primární. Při hře v plném počtu hráčů Ostravané s Percym na ledě vykázali 56,3% poměr očekávaných gólů pro a proti. Kanadský bek svým spoluhráčům přihrál hned na 12 střel a stejné množství puků vyslal směrem na branku soupeřů.

 • Lukáš Radil

  útočník

  HC Dynamo Pardubice

  Stejně jako minulý rok, tak i nyní se Radil potkal na úvod sezony s excelentní formou. Uplynulý týden patřil pardubickému střelci. V každém utkání bodoval. Proti Vítkovicím nasázel hattrick a přidal jednu asistenci. Další dva góly vstřelil Olomouci, v neděli proti Liberci zapsal ještě nahrávku. Se sedmi body byl suverénně nejproduktivnějším hráčem. Pardubice s ním na ledě vstřelili hned devět gólů a inkasovali dva. Radil na branku soupeřů vyslal 25 střeleckých pokusů, opět nejvyšší hodnota. Není pochyb o tom, že momentálně hraje v reprezentační formě.

 • Co znamenají „Střelecké pokusy“?

  Jsou odlišné od samotných střel na branku. Mezi střelecké pokusy se totiž počítají všechny střely od daného hráče. Tedy i takové pokusy, které jsou zblokované, případně minou branku a nejdou mezi tři tyče.

Vstoupit do diskuse
1
27. kolo
Články odjinud


Články odjinud