15. července 2012 • 23:35

Olesz oslavil syna. Celou noc jsem svařoval, říkal svým "svěřencům"

Autor:
Reklama
480p360p240p
Rostislav Olesz za Kubina Team nehrál, slavil narození syna a pouze trénoval
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Nehrál, pouze poletoval kolem hřiště jako trenér, přesto mu v sobotním exhibičním zápase Kubina Teamu proti fotbalistům Lanžhota patřil možná největší potlesk. To když hlasatel oznámil, že Rostislav Olesz, hokejista Chicaga, se stal před deseti dny otcem syna Tadeáše. I v roli kouče pak uspěl, mužstvo „dovedl“ k výhře 6:3.Olesze bylo všude plno po celé odpoledne. Při představování hráčů imitoval hlasatele a předváděl, že odříkává sestavu, některé góly slavil s ostatními na hřišti.

Taktiku, podle které Kubina Team měl hrát, určoval prý už v autobusu po cestě do Lanžhota.

„Sklepávat to do stran, to jsem jim určil,“ vysvětloval dobře naladěný útočník. „Dítě se narodilo i mému svědkovi ze svatby Romanu Polákovi, takže gratulace nám oběma,“ líčil.

A když si někdo dělal legraci z jeho rozevláté chůze a radostného výrazu v obličeji, hned hlásil: „Chlapi, celou noc jsem svařoval ve sklepě!“

Společně s ním se v Lanžhotě představili třeba Marek Malík, Filip Kuba nebo Vladimír Vůjtek a samozřejmě vůdce Pavel Kubina. Sestavu doplnili bývalí ligoví fotbalisté Radoslav Látal, Karel Kula, Petr Samec a další.

„Těžká, těžká,“ halekal při jedné ze situací Malík, když hlavou v záklonu zachraňoval přihrávku u autové čáry. Pak sice vystřelil daleko vedle, ale na spokojenosti mu to neubralo.

Nakonec se předvedl nejen jako bojovník, ale i jako velký technik, když jeho šikovný padáček na 4:3 nakonec rozhodl o vítězství Kubinovy letky.

Diváky, kterých přes vytrvalý déšť přišla zhruba tisícovka, odměnil Kubina Team i dalšími lahůdkami, přestože na trávníku nakonec chyběli ohlašovaní Jakub Voráček nebo Ondřej Pavelec.

Pavel Kubina netrefil prázdnou branku z malého vápna
480p 360p 240p

Skóre uzavřel z penalty Kubinův otec Václav. Naopak hlavní protagonista se neprosadil, i když hrál v útoku a nabíhal si na nakopávané míče. Největší šanci měl na konci prvního poločasu, kdy zblízka překopnul prázdnou branku.

„Jasně, na technice je potřeba zapracovat. Pokud v pětatřiceti není pozdě,“ usmíval se Kubina.

„Naštěstí máme v sestavě kluky, kteří umí dávat góly,“ dodal. Vyvrátil zároveň domněnky, že zápas měl skončit remízou a měly se kopat penalty. „My se nedomlouváme nikdy,“ smál se.

Sobotní zápas byl posledním v letošním krátkém turné. „Splnil účel, měl charitativní podtext, o to šlo. Diváci fandili po celý zápas, byli perfektní,“ připomněl Kubina, že výtěžek, 50 tisíc korun, putoval ve prospěch zdravotně postiženého chlapce Radka Nováka.

Velký rozhovor s Pavlem Kubinou čtěte v pondělním vydání deníku Sport.

Jakub Voráček na zápas nedorazil
Jakub Voráček na zápas nedorazil

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze