11. října 2012 • 11:24

ČT prohrála bitvu o vysílací práva. Olympijský hokej ze Soči míří na Novu

Autor: , ,
Reklama
Olympijský hokej bude vysílat komerční stanice TV Nova. Na snímku z olympiády v Turíně v roce 2006 se Martin Straka mstí Rutuuovi za zákrok na Jágra.
TOP VIDEA
Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery? Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery?
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až si v únoru 2014 zapnete televizi, abyste si vychutnali olympijský hokejový turnaj, ze zvyku nejspíš naladíte kanál České televize. Jenomže to budete muset přepnout, neboť zápasy Hadamczikova týmu a ostatních reprezentací naleznete jinde. Na Nově, případně na Fandovi.Nova využila možnosti pořídit si vysílací nároky na jeden zimní sport z olympijské nabídky – a tím je právě populární lední hokej.

"Ze zisku vysílacích práv na olympijské hry mám obrovskou radost, zejména získání práv na hokejový turnaj v Soči je pro Novu skvělá zpráva," uvedl generální ředitel TV Nova Jan Andruško.

Zatímco dříve se snímání Her prodávalo televizím jako jeden balíček, pro Soči je tomu jinak. Samozřejmě že stěžejní motivací je vygenerování většího obnosu peněz na konto Mezinárodního olympijského výboru.

Jelikož atraktivita sportů se v každé zemi ocitá na jiném stupni škály, na půdě MOV „lišácky“ vytušili, že o to nejpopulárnější odvětví se v té které zemi může strhnout finanční souboj. A vyhraje ten, kdo předloží víc. Což byl případ vypjatého derby duelu mezi ČT a skupinou CME.

Nova, která bude hokejový turnaj vysílat na svém hlavním kanálu a na Fandovi, získala zároveň i práva na další sporty pro placené kanály (Nova Sport a Voyo).
Na neplacených kanálech bude přenosy z dalších sportů mimo hokeje vysílat Česká televize, která měla na předešlých hrách vždy exkluzivitu pro české území.

"Chtěli jsme divákům tak jako během všech předchozích olympiád nabídnout kompletní vysílání olympijského dění. Na druhou stranu jsme ale díky nové situaci nechtěli jít do zbytečných cenových bitev, které by ve výsledku nepřinesly nic ani nám, ani divákům," uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

ČT získala také kompletní vysílací práva pro volně šířené kanály pro letní olympijské hry v Rio de Janeiru v roce 2016. Nova je bude vysílat na placených kanálech. Výši částky za přidělení práv žádná z televizí nezveřejnila.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze