Květoslav Šimek
16. června 2013 • 10:01

Neudržitelný Palát! Třemi body prodloužil finále Calder Cupu

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Gól a dvě přihrávky. Taková byla bilance útočníka Ondřeje Paláta (22 let) ze Syracuse Crunch v pátém finále Calder Cupu. Nejproduktivnější hráč play off AHL (7+18) podruhé za sebou překonal svého bývalého spoluhráče brankáře Petra Mrázka, Syracuse vyhráli nad Grand Rapids Griffins 5:2 a snížili stav série na 2:3. Šesté finále se hraje z úterý na středu v Syracuse.

„Nechtěli jsme se tam už vracet, ale stále máme slušnou pozici,“ říkal Tomáš Tatar z týmu poražených pro mlive.com. „Stále jsme jen jedno vítězství od titulu…“

Podle Jeffa Blashilla, kouče Griffins, hrál jeho tým nejlepší zápas v sérii. Brankáře Cedricka Desjardinse domácí zasypali celkem 42 ranami. Ovšem ujaly se pouze dvě. Brankář Petr Mrázek v takové permanenci nebyl. Šlo na něj 21 střel, dostal čtyři góly. Dva v přesilovkách, dva po chybách spoluhráčů. Gól na 2:5 byl do prázdné.

Tři gólové akce vypracoval Ondřej Palát. V 9. minutě otvíral skóre, když využil špatné rozehrávky DeKeyera. Ve 32. minutě rozjel přesilovkový gól na 3:2 pro Richarda Pánika a největší parádu si schoval na začátek třetí třetiny. Palát se rozjel ze své obranné třetiny, nabral rychlost, natlačil se mezi tři bránící protivníky a vystřelil na Mrázka. Ten jeho pokus vyrazil k dojíždějícímu Johnsonovi a bylo to 4:2.

„Máme skvělou partu a ještě chceme hrát,“ usmíval se brankář Cedrick Desjardins. To se jeho týmu podařilo, přesunuli sérii zpátky k sobě domů. Šesté finále se bude hrát v Syracuse z úterý na středu a na stejném místě by se hrál i případný sedmý zápas.