Hokejisté Pardubic i Liberce padli, Motor ve své premiéře podlehl Kladnu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Ve prospěch hostujících Švýcarů vyzněla obě dnešní utkání v rámci přípravné hokejové soutěže European Trophy mezi extraligovými celky a zástupci švýcarské nejvyšší soutěže. Pardubice prohrály s Fribourgem 3:4 po samostatných nájezdech, Liberec podlehl 2:4 Bernu.

Pardubičtí i přes porážku připravili fanouškům v České Třebové zajímavé představení. Prohrávali již 0:3 a tento stav platil ještě na začátku 56. minuty, než snížil Radoslav Tybor.

Závěrečná power play podpořená přesilovkami vyústila v čase 59:03 v další gól z hole Josefa Marhy. Pouhých pět sekund před vypršením základní hrací doby pak při opětovné hře bez brankáře dokázal vyrovnat Jiří Cetkovský, i když za autora branky byl označen Robert Kousal. Nájezdy ale zvládli lépe hosté.

Liberec nastoupil bez kapitána Petra Nedvěda, místo něhož dostal v sestavě prostor teprve šestnáctiletý talent Pavel Zacha. Přes úvodní trefu zápasu ovšem Bílí Tygři ani ve svém druhém představení během letošní ET nezabodovali. I proto, že Bern stihl vývoj otočit ještě během úvodní třetiny, kterou vyhrál 3:1.

Velký den čekal pro českobudějovický hokej. Na historicky první zápas nově zrozeného celku, který se pokusí po odchodu Mountfieldu do Hradce Králové udržet tradici hokeje ve městě a v nové sezoně nastoupí v první lize, bylo v Budvar aréně zvědavo 5132 diváků.

Zápas proti Kladnu provázela mimořádná atmosféra, kterou fanouškům nijak nenarušila ani porážka 2:5. Vůbec prvním střelcem nového týmu se stal útočník Antonín Melka, jenž v posledních sezonách oblékal shodou okolností právě dres kladenských Rytířů.

V dalších dnešních přípravných duelech porazily Vítkovice Brno (3:1), Třinec deklasoval finalistu minulého ročníku Zlín 6:1 a Litvínov v podkrušnohorském derby podlehl v Bílině Karlovým Varům 0:2.

Slavia porazila 5:1 Mnichov, jehož páteční zápas právě s Karlovými Vary zůstal nedohraný poté, co Energie odmítla kvůli nevybíravým zákrokům německého celku pokračovat v utkání.

Hokejová European Trophy:

Východní divize:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Fribourg-Gottéron 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0),
Branky a nahrávky: 56. Tybor (Mocek), 60. Marha (Benák), 60. Kousal (Marha, Cetkovský) - 9. Kwiatkowski (Dubé, Jeannin), 21. Miettinen (Loeffel, Helbling), 26. Mauldin, rozhodující sam. nájezd Sprunger. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1130.

Bílí Tygři Liberec - SC Bern 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Filippi (Bulíř), 32. Bulíř (Pospíšil, Filippi) - 9. Ritchie (P. Berger), 16. Scherwey (Gardner), 20. Roche (Fürrer, Lehtonen), 48. Kinrade. Vyloučení: 7:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1500.

Přípravné zápasy na extraligu:

HC Slavia Praha - EHC Red Bull Mnichov 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 15. a 43. Jelínek, 22. Stránský, 55. Micka, 56. T. Doležal - 7. Brückner.

HC Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Melka, 60. Třetina - 6. z tr. střílení a 41. Dragoun, 9. Bajaruns, 13. Machač, 53. Kuchler.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:0, 0:2),
Branky: 47. J. Doležal, 57. Gulaši.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 7. Gorškov, 12. Adamský, 14. Marek Růžička, 25. Kindl, 39. Hrabal, 42. Ostřížek - 52. Veselý.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Sloboda, 49. Szturc, 54. Burger - 18. L. Čermák.