Přestavba v Pardubicích se opozdí | iSport.cz
12. července 2007 • 00:00

Přestavba v Pardubicích se opozdí

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdy se půjde podívat více než desetitisícová návštěva na hokej v Pardubicích? Až na přelomu září a října. Stavební úpravy jsou totiž ve skluzu a do začátku extraligy nebudou hotovy.Fanoušci pardubických hokejistů si budou muset na domácí duely svého klubu v ČEZ Aréně kvůli její rekonstrukci počkat pravděpodobně až do přelomu září a října. Klub si tak v úvodu sezony buď přehodí se soupeři pořadatelství, nebo utkání přeloží na pozdější termín. "Obdrželi jsme od Městského rozvojového fondu dopis, že kvůli zrání betonu a dalším věcem se termín stavby prodlouží. Půjde o čtyři, možná šest domácích zápasů," vysvětlil na webových stránkách klubu jeho generální manažer Zbyněk Kusý. Pardubický stadion se po rekonstrukci stane po pražských halách Sazka Areně a T-Mobile Aréně třetím v tuzemsku, který pojme přes deset tisíc příznivců. "Hlavní výhodou dostavěné arény bude její průchodnost po celém obvodu. Hala se rozšíří na západě hlavně v prvním patře, na chodníku vznikne podloubí," dodal Kusý. Hala bude připravena nejen na nejvyšší soutěž, ale i na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let, které se uskuteční v Pardubicích a v Liberci na přelomu roku. "Práce pokračují podle plánu. Řešíme drobné problémy. Ale na přelomu září a října by měla být hala funkční. Navíc máme do mistrovství ještě časovou rezervu. Hala po dostavbě pojme 10 146 lidí," řekl pro MF Dnes Alfréd Mede z Městského rozvojového fondu.

Témata: 


Články odjinud


Články odjinud