Tisíce fanoušků a otevřená rakev... Rusové se loučili s Tichonovem | iSport.cz
27. listopadu 2014 • 13:30

Tisíce fanoušků a otevřená rakev... Rusové se loučili s Tichonovem

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přes deset tisíc fanoušků se dnes v hale CSKA Moskva rozloučilo s hokejovým trenérem Viktorem Tichonovem, který v pondělí zemřel ve věku 84 let. Během působení u reprezentace Sovětského svazu a později Ruska získal Tichonov v 70. až 90. letech tři zlaté olympijské medaile a osm titulů mistra světa.Tělo legendárního kouče bylo na ploše stadionu vystaveno v otevřené rakvi, u které stála vojenská čestná stráž. Hledišti dominoval obří transparent od příznivců CSKA s Tichonovovou podobiznou a nápisem "Legendou navždy".

Trenérovu památku přišel uctít i jeho slavný svěřenec Vladislav Treťjak, bývalý dlouholetý reprezentační brankář a v současnosti prezident ruské hokejové federace.

Tichonov spojil většinu trenérské kariéry právě s CSKA. Proslul svým autoritativním stylem a přísným výrazem, z moskevského klubu stejně jako z reprezentačního výběru SSSR vytvořil stroj na úspěchy, domácí lize kralovalo jeho armádní mužstvo nepřetržitě v letech 1977-1989.

Fanoušci se loučili s Viktorem Tichonovem
Fanoušci se loučili s Viktorem Tichonovem

 


Články odjinud


Články odjinud