Sparta prohrála s Eisbären, Vítkovice dostaly pět gólů ve třetí třetině

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Hokejisté Sparty prohráli na turnaji v Berlíně s domácími Eisbären 3:6 a skončili druzí právě za dnešním sokem. V prvním duelu vyhráli Pražané v sobotu nad Ambri-Piottou 5:2. Vítkovice podlehly v přípravném duelu ve Švýcarsku Zugu 5:6, přestože po dvou třetinách vedly 5:1.

Eisbären vedli už ve třetí minutě po brankách Noebelse a Busche, vzápětí snížil Pech, ale v polovině úvodního dějství vrátil domácím dvoubrankový náskok Petersen. Vzápětí sice skóroval Zeleňák, ale ve druhé třetině zařídili berlínskému celku vedení 5:2 Ziegler a MacQueen. V 50. minutě zkorigoval stav Reichenberg, ale poslední slovo měl Olver.

Vítkovice, které v sobotu zdolaly Kloten 5:4 po samostatných nájezdech, se představily opět ve Wilu a měly duel s Zugem výborně rozehraný. Po gólech Koloucha, Kucsery a Šimona Stránského v přesilové hře vedly už 3:0.

Na konci úvodního dějství se za Zug trefil McIntyre, ale v úvodu druhé třetiny zařídili čtyřbrankový náskok Výtisk z početní výhody a Květoň. Zug však předvedl dokonalý obrat. Nejdříve využili přesilovky Stalberg a McIntyre, pak se prosadil Senteler a v 56. minutě vyrovnal Klay. Zápas rozhodl 73 vteřin před koncem v další početní výhodě Carl Klingberg.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Vítkovice Ridera - EV Zug 5:6 (3:1, 2:0, 0:5), hráno ve Wilu
Branky:
6. Kolouch, 12. Kucsera, 15. Š. Stránský, 24. Trška, 26. D. Květoň - 20. a 49. McIntyre, 44. Stalberg, 53. Senteler, 56. Klay, 59. C. Klingberg.

Eisbären Berlín - HC Sparta Praha 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Noebels, 3. Busch, 10. Petersen, 30. Ziegler, 37. MacQueen, 52. Olver - 5. Pech, 13. Zeleňák, 50. Reichenberg.

Konečné pořadí: 1. Eisbären Berlín 2 zápasy/5 bodů (skóre 9:5), 2. Sparta Praha 2/3 (8:8), 3. Ambri-Piotta 2/1 (4:8).