Jiří Vítek
17. února 2018 • 22:11

Premiérový All Star Cup: stříbro pro českou extraligu a nízká návštěvnost

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dvanácti letech se na hokejovou scénu vrátilo Utkání hvězd, byť ve výrazně upravené podobě. Místo obvyklého duelu dvou týmů se tentokrát v Bratislavě utkaly výběry české, slovenské, rakouské a německé ligy, organizátoři navíc vsadili na divácky oblíbený systém tří proti třem. Ten nakonec nejlépe svědčil domácímu týmu, který si díky remíze s výběrem české extraligy v posledním utkání zajistil prvenství v nově vzniklém All Star Cupu.Odvážné předpovědi pořadatelů se nenaplnily, zimní stadion Ondřeje Nepely zaplnili diváci sotva z jedné třetiny. „Čekal jsem trošku větší návštěvu, samozřejmě je to dané i tím, že probíhá olympiáda. Slovensko hrálo důležitý zápas se Slovinskem, ještě před ním lidé sledovali biatlonový závod se slovenským úspěchem. Spousta lidí tak zůstala doma,“ líčil zklamání z nízké návštěvy trenér českého výběru Vladimír Vůjtek.

Pro toho šlo o další z řady účastí na podobné akci. V Rusku okusil Utkání hvězd celkem šestkrát, další tři účasti přidal v české extralize. Novinkou však pro něj byl formát turnaje, kterého se zúčastnily celkem čtyři týmy systémem každý s každým.

Premiérový ročník All Star Cupu si tak sedmdesátiletý kouč i přes některé organizační nedostatky užil. „Určitě to byla zajímavá akce. Pro trenéra to samozřejmě moc není, bylo k vidění hodně nájezdů a přečíslení dvou proti jednomu, ani pro brankáře to moc není,“ usmíval se nad divokým průběhem některých utkání.

Vůjtek měl spolu se svým asistentem Viktorem Ujčíkem za úkol poskládat čtrnáctičlenný výběr do fungujícího celku. Při skládání formací dal k sobě například Jaroslava Bednáře a Martina Nečase, neboli nejstaršího a nejmladšího hráče výběru české extraligy.

„Bavilo mě to, měli jsme lajnu tří praváků, kteří máme rádi puk,“ pochvaloval si Nečas spolupráci s Bednářem a jihlavským obráncem Erikem de la Rose. „Je pocta hrát s Jardou Bednářem, je vážně výborný.“

Oba forvardi si neplánovaně rozdělili i úkoly v oblasti produktivity. Zatímco devatenáctiletý Nečas vyšel v turnaji střelecky naprázdno a góly spíše připravoval, o 22 let starší Bednář si připsal celkem čtyři přesné zásahy. „Vyměnili jsme si obvyklé role. On dával góly, já mu nahrával,“ smál se Nečas.

Jeho tým nezvládl úvodní utkání s výběrem EBEL, po prohře 3:5 pak výběr trenéra Vůjtka zařadil vyšší rychlostní stupeň a zvolil přímočařejší styl hry. „Hráči EBEL šli víc do brány. My jsme to často až přehrávali, zatímco oni se snažili střílet a dali dva góly z dorážky,“ srovnával Nečas herní styl české a rakouské ligy.

Ve druhém utkání zvládl výběr české extraligy přestřelku 7:6 s výběrem německé ligy, vzhledem k ostatním výsledkům pak došlo v posledním utkání turnaje na přímý souboj o první místo mezi českou a slovenskou extraligou.

Tu zvládli takticky lépe naši východní sousedé, kteří ve druhé polovině zápasu smazali dvoubrankové manko a následnou taktickou hrou udrželi remízu 4:4, která jim stačila k celkovému triumfu. „My jsme to asi pojali trošku jinak než slovenský výběr. Oni si šli takticky za vítězstvím a chtěli asi urvat výhru za každou cenu,“ hodnotil brankář Libor Kašík.

Zlínský gólman se také opřel taktiky slovenského výběru, který místo aktivní hry v závěru utkání zvolil „zanďoura“, kterého čeští i slovenští diváci svorně vyprovodili pískotem. „Kdybychom za 4:2 předvedli to stejné jako slovenský výběr za stavu 4:4, tak jsme vyhráli. To ale nejsou výmluvy, tak to cítím. My jsme si to hlavně skvěle užili a snažili se dělat show pro diváky,“ mávnul rukou Kašík.

Ten si v duelu s týmem německé DEL užil nečekaného momentu, kdy jej začali vyvolávat příznivci brněnské Komety, kteří na hokejovou událost vyrazili v tradičně hojném počtu. „Bylo to super, to se může stát opravdu asi jen tady,“ smál se Kašík, kterému se v Brně ve většině případů dostává jen pískotu, respektive posměšných chorálů.

Hokejový All Star Cup v Bratislavě:

Výběr české extraligy - Výběr EBEL 3:5 (2:2, 1:3)
Branky: 6. Polanský, 15. Žejdl, 16. Jaroslav Bednář - 2. a 10. Broda, 22. Higgs, 23. DeSousa, 29. Morley.

Výběr slovenské extraligy - Výběr německé DEL 7:4 (4:0, 3:4)
Branky: 6., 9. a 19. Hohmann, 12. Šedivý, 12. Brejčák, 21. Ross, 23. Svitana - 17. a 27. Uvira, 22. Lampl, 26. Dehner.

Výběr české extraligy - Výběr německé DEL 7:6 (4:2, 3:4)
Branky: 9., 14. a 17. Tomášek, 6. a 28. Pech, 10. a 27. Jaroslav Bednář - 3. Ziegler, 8. Uvira, 21. Loibl, 22. Umicevic, 24. Sullivan, 30. Lampl.

Výběr slovenské extraligy - Výběr EBEL 6:2 (2:1, 4:1)
Branky: 16., 26. a 30. Blackwater, 11. a 21. Bezúch, 10. Koyš - 15. a 25. DeSousa.

Výběr EBEL - Výběr německé DEL 6:8 (3:4, 3:4)
Branky: 4. a 25. Higgs, 9. Broda, 12. Harand, 17. Neubauer, 20. DeSousa - 2. a 16. Uvira, 6. a 11. Dehner, 13. a 23. White, 60. Sparre, 60. Ziegler

Výběr slovenské extraligy - Výběr české extraligy 4:4 (2:3, 2:1)
Branky: 1. Slovák, 14. Š. Novotný, 21. Radivojevič, 27. Hohmann - 6. Jaroslav Bednář, 8. Žejdl, 15. Lakatoš, 18. Pech.

Tabulka All Star Cupu 2018:
1. Výběr slovenské extraligy 3 2 1 0 17:10 5
2. Výběr české extraligy 3 1 1 1 14:15 3

3.

Výběr německé DEL 3 1 0 2 18:20 2
4. Výběr EBEL 3 1 0 2 13:17 2

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud