O kapku lepší hokej. Vznikla dobročinná akce inspirovaná NHL | iSport.cz
30. ledna 2020 • 19:24

O kapku lepší hokej. Vznikla dobročinná akce inspirovaná NHL

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spojení hokeje a charity je dnešní době hodně pevným a ušlechtilým svazkem, v českém prostředí by se mělo ještě více zpevnit. Společnost BPA sport marketing, která zastupuje hokejovou reprezentaci a přední tuzemské soutěže, ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka Naděje založily projekt O kapku lepší hokej, jenž má doplnit stávající aktivity za získáním více dárců kostní dřeně. Zástupců společnosti nezastírají, že celá akce má velkou hodně inspiraci v zavedeném projektu z NHL Hockey fights cancer.Boj se zákeřnou nemocí, jakou je rakovina, spojuje sport se světem ještě víc. Ke stávajícím projektům, na kterých společnost BPA s Českým hokejem i kluby z Tipsport extraligy spolupracují, se přidal jeden nový. O kapku lepší hokej během února (4. -15.) připomene pomocí aktivit napříč českou hokejovou reprezentací a nejvyššími tuzemskými ligami, že je spousta lidí i dětí, které musí čelit různým druhům rakoviny, přičemž mezi nejčastější nádorové onemocnění dětského věku patří leukémie.

„S kolegy z vedení Tipsport extraligy jsme se primárně bavili o projektu, jak pomoci zvýšit počet lidí v registru dárců kostní dřeně. Po několika schůzkách s různými organizacemi se nám nejvíce líbil koncept „O kapku lepší“ a univerzálnost pomoci, kterou poskytuje nadace Kapka naděje. Pak už bylo nasnadě nevztahovat jej pouze na extraligu, ale na hokej obecně. Chtěla bych poděkovat všem klubům a lidem, kteří se na aktivitách a podpoře projektu jakkoli podílí,“ řekla Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketing.

Tváří akce se stane malý hokejista Honza Jakeš, který úspěšně prodělal onkologickou léčbu a vyhrál boj s rakovinou. 11letý bojovník se zúčastní 4. února tréninku národního týmu, o týden později bude čestným hostem v televizním utkání Kladna se Zlínem. „Honzíkův příběh nás hodně chytil za srdce. Bojoval proti své nemoci s neuvěřitelnou vervou a my bychom projektem O kapku lepší hokej chtěli motivovat další děti a rodiče, aby nabrali sílu a boj byl pro ně alespoň o trochu snazší,“ věří Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

S logem projektu (modrá kapka s bílým srdcem uvnitř) na dresu budou nastupovat čeští reprezentanti během Beijer Hockey Games ve Stockholmu. V extralize i první Chance lize bude různě používána oranžová barva, která reprezentuje boj s poruchou krvetvorby. Podobně jako v NHL se tato barva objeví například na hokejkách hráčů. Na vybraných stadionech proběhne také dobročinná sbírka.

„V Česku je několik klubů, které jsou v této oblasti velmi aktivní a mají zavedené projekty a spolupráce ve svém regionu, namátkou zmíním Sparťanskou krev. I s ohledem na nadační projekt Legenda legendám, jsme se letos nepouštěli do speciálního designu dresů, ale určitě je to téma, které bychom v případě pokračování projektu, rádi alespoň s extraligovými kluby po sezoně otevřeli. V rámci reprezentace určitě plánujeme další aktivity i ve zbytku sezony, současně již máme další myšlenky, jak bychom v hokeji mohli pomoci a podpořit tak boj s poruchou krvetvorby,“ prozradil Petr Nitsche, vedoucí oddělení hokeje z BPA sport marketing.   

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud