Pavel Bárta
Premium
22. září 2021 • 16:16

Jak se Král dostal do čela hokeje? Vzhůru po divokých sezonách v Plzni

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokej zpravidla řídili lidé, kteří ho dřív hráli nebo trénovali, případně měli jiné, dlouhodobé vazby. Jiná doba však do čelných funkcí začala přivádět podnikatele, sponzory a další lidi, kteří dřív neměli s tímto sportem nic společného. Tomáš Král se objevil a víceméně nikdo nevěděl, odkud a proč. Dnes je nejmocnějším mužem českého hokeje. Kde se vzal? Co ho vedlo k tomu, aby se jako úspěšný právník začal věnovat právě tomuto sportu? Co jste o něm možná nevěděli, se dozvíte v zamčené části článku iSport Premium.Vzestup Tomáše Krále, to byla souhra náhod a načasování, jaké by asi nikdo nevymyslel, ovšem spojená s podporou těch správných lidí a schopností vyčkat na správný moment. Král se hokeji aktivně nevěnoval, ale v mládí hrával slušně fotbal a vůbec nejlíp tenis, kde to dotáhl na ligovou úroveň. Později se coby jezdec účastnil okruhových závodů série Ford Fiesta Cup, kterou založil podnikatel Antonín Charouz, svého času jeden z nejvlivnějších hráčů českého hokeje.

V Plzni byl Král známým advokátem. Kamarádil se s bývalými ligovými hokejisty, založil tým hobbíků Top 93, za který sám nastupoval, ale většinou ho tvořili bývalí hráči jako Václav Fürbacher, Radek Kampf nebo Pavel Setikovský. „Na sporty byl šikovný, a jakmile vlezl na brusle, i když nikdy nehrál, zvládal to obstojně,“ řekl Sportu jeden z jeho tehdejších kamarádů.

V Plzni dal Král na hokej taky svého syna Tomáše. To byl taky patrně hlavní důvod, proč se v klubu angažoval. V pozdějších rozhovorech to popíral. Nicméně ze stejných pohnutek se ve sportu angažovala spousta jiných rodičů a v jeho případě

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1


Články odjinud


Články odjinud