30. října 2008 • 12:38

Naštvaný Neuvirth se vrací

Autor:
Michal Neuvirth
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář Michal Neuvirth se musí vrátit do zámoří. A to za skandálních okolností. Třinec nesplnil podmínku Washingtonu, o níž dopředu věděl.Mladý gólman měl za Oceláře pravidelně chytat, tak zněla dohoda. V Třinci mu posléze řekli, že do reprezentační přestávky bude jen trénovat. Capitals kvůli tomu stahují Neuvirtha zpět.

Velké rozčarování. To teď zažívá dvacetiletý brankář. Zbytečně cestoval ze zámoří do Česka, zbytečně jel i v sobotu z domova v Ústí nad Labem 500 kilometrů do Třince, kde se hlásil na nedělním tréninku. „Dozvěděl jsem se tam, že do reprezentační přestávky budu jen trénovat a do zápasu mě nepostaví,“ líčí Neuvirth.

Když to zjistil Washington, okamžitě reagoval. Brankáře stáhl zpátky. „Dohoda totiž zněla jinak. Celou dobu jsem slyšel, že dostanu šanci, abych chytal. Ale když jsem poprvé mluvil s lidmi v Třinci, řekli mi tohle. A to bylo nepřípustné. To jsem mohl zůstat za mořem,“ zlobí se Neuvirth oprávněně.

Předevčírem se s gólmanem spojil i George McPhee, generální manažer Washingtonu. „Byl hodně naštvanej. Nadával na českej hokej, že tady je strašnej bordel. Co se stalo, je ostuda. Nikdo nedrží slovo,“ tlumočí účastník posledního juniorského mistrovství.

Třinec měl brankáři garantovat plné vytížení. Což v praxi znamená pozici jedničky. „Ano, ta podmínka tam byla,“ připouští Ivo Pullman, mluvčí klubu. „Že jsme ji porušili?

Takhle bych to neviděl. Neuvirth chtěl mít stoprocentně zaručené místo jedničky. On si prostě asi myslel, že přijde, obleče se do výstroje a naskočí do zápasu. To mu tady nikdo nezaručí,“ řekl mluvčí.

Důvod? Ocelářům se začalo dařit a hlavně se chytla jejich brankářská dvojice Čechmánek-Vojtek. Zdá se, že vedení klubu situaci podcenilo. „Myslím, že Třinec špatně odhadl vývoj,“ řekl Jaromír Henyš, brankářův agent.

Za klub, který chtěl posílit brankářskou pozici, vyjednával generální manažer Pavel Marek. „Ani mi nezavolal, aby se mi omluvil,“ řekl Neuvirth. Marek včera sdělil, že se vyjádří později, ale pak už nebral telefon.

Co bude dál? Zájem o Neuvirtha byl sice ještě v Žilině a v Rize (KHL), ale Washington po zkušenostech z Česka další experimenty odmítl. Gólman letí zítra zpět do Ameriky.

O víkendu by měl odchytat dva zápasy ECHL v Charlestonu, kde už nastoupil v jednom utkání. A pak se vrátí do Hershey (AHL) na farmu Washingtonu. Jenže i tam jsou dva gólmani. „Prý bude nějaký trejd. Netuším, kdo odejde, ale podle toho, co říkali, by se mě ve Washingtonu nechtěli zbavovat,“ věří talentovaný brankář, který teď bude chtít setrvat za mořem a bojovat o první tým v NHL.

„Mám tam smlouvu ještě na tři roky. Nikdy sice nic není na sto procent, ale vůbec neuvažuju, že bych se během téhle doby zase vracel do Evropy,“ dodal Neuvirth.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, neuvirthKlasická verze
Mobilní verze