Čajánek vystřílel Dynamu Spengler Cup | iSport.cz
31. prosince 2008 • 14:11

Čajánek vystřílel Dynamu Spengler Cup

Petr Čajánek ve finálovém utkání Spengler Cupu.
10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy! 10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy!
Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci

Útočník Petr Čajánek z Dynama Moskva se blýskl hattrickem ve finále Spenglerova poháru a zajistil svému týmu celkový triumf. Ruský celek, který trénuje Vladimír Vůjtek, porazil v rozuzlení tradičního turnaje 5:3 Kanadu.

Dynamo vyhrálo v Davosu čtvrt století po svém prvním zdejším triumfu v roce 1983.

FAKTA Z TURNAJE
Kanadské bodování:
1. Afanasenkov 7 bodů (4 branky + 3 asistence), 2. Weinhandl (oba Dynamo Moskva) 7 (2+5), 3. Ambühl (Davos) 6 (5+1), 4. Čajánek 6 (4+2), 5. Landry (oba Dynamo Moskva) 6 (3+3), ...13. Pech (Karlovy Vary) 4 (1+3).

All Star tým:
Lukáš Mensator
(Karlovy Vary) - Gennadij Razin, Alexej Žitnik - Dmitrij Afanasenkov (všichni Dynamo Moskva), Serge Aubin (Kanada), Andres Ambühl (Davos).

Trojnásobný mistr světa Čajánek se trefil v každé třetině vždy po přihrávce Švéda Mattiase Weinhandla. Skóre otevřel v 10. minutě brankou v oslabení a jeho třetí gól na začátku třetího dějství byl vítězný.

Především díky své střelecké potenci byl český reprezentant vyhlášen nejlepším hráčem Dynama ve finále, v kanadském bodování turnaje obsadil se šesti body za čtyři góly a dvě asistence čtvrté místo.
Moskevský tým oplatil Kanadě úterní porážku ze závěrečného utkání základní části a překazil Javorovým listům obhajobu. Výběr kanadských hráčů působících v Evropě získal naději na zvrat v zápase v poslední minutě druhé části, kdy dvěma góly během 18 sekund snížil z 0:3 na 2:3.

Po pauze však Čajánek dokončil hattrick a po další korekci Kanady na 3:4 završil skóre Pestuško.

Spolu s koučem Vůjtkem a hrdinou finále Čajánkem získal Spenglerův pohár i obránce Karel Rachůnek.

Turnaje se premiérově zúčastnili čeští vicemistři Energie Karlovy Vary a obsadili čtvrté místo.

Hokejisté Dynama Moskva se radují z vítězství ve Spengler Cupu.Hokejisté Dynama Moskva se radují z vítězství ve Spengler Cupu.

Výsledek - finále - 82. ročník:
Kanada - Dynamo Moskva 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Dupont (Robitaille, Domenichelli), 40. Domenichelli (Robitaille), 50. Robitaille (Domenichelli, Vigier) - 10. Čajánek (Weinhandl), 29. Čajánek (Weinhandl, Landry), Něprjajev (Afanasenkov, Vyšedkevič), 41. Čajánek (Weinhandl), 58. Pestuško. Rozhodčí: Johansson (Švéd.), Rönn (Fin.) - Wehrli, Wirth (oba Švýc.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby