13. prosince 2009 • 18:34

Mistr z Varů se trápí. Podlehl Třinci

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO - Hokejisté Karlových Varů prohráli ve 33. kole O2 extraligy s Třincem 2:4. Západočeši přitom vedli v úvodu druhé třetiny 2:0, ale nakonec si připsali pátou porážku z posledních šesti utkání. Třinec se radoval po dvou předchozích porážkách. Vítězný gól Ocelářů vstřelil v 52. minutě obránce Josef Hrabal.

Zápas probíhal od první minuty ve svižném tempu. Hned při úvodním střídání si první útok domácích vytvořil tlak, ale třinecký gólman Hamerlík byl při nebezpečné střele kapitána Skuhravého připraven. Za hosty bombou od modré kontroval Cartelli.

Souhrn kola >>>

Útoky se střídaly na obou stranách. Po zmatku v obranném pásmu Ocelářů si postupně vytvořili šance zejména hráči třetí řady Energetiků Hluchý, Dej a Prošek. Hamerlík se ale vždy prezentoval jistými zákroky.

Hlasy trenérů
Václav Baďouček (Karlovy Vary):
"Během minuty a půl jsme ztratili zápas. Soupeř využil své přesilové hry za naše zbytečné fauly. Poté již bylo vidět, jak Třinec začal lehce kombinovat, byl živější.

My jsme se zbytkem zápasu protrápili. Klukům nemohu nic vytknout, ale náš největší problém je pro nás hlava."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Delší dobu se nám venku nedařilo, s hráči jsme určité věci probírali. Dnes u nás byla vidět úplně jiná vůle po vítězství. Byl to úplně jiný výkon než v posledních kolech.

U hráčů jsem viděl zvýšenou obětavost, nechali zde srdíčko. Hráčům za to děkuji."

Moravané se však jen nebránili. Z jejich příležitostí vynikla zejména ta, kdy se po střele obránce Zíba snažil Květoň vydolovat puk ukrytý mezi betony Mensatora, ale marně.

Ve 13. minutě už gólově udeřilo. Při hře čtyř proti čtyřem a nezištné přihrávce Zaťoviče se pod horná tyčku trefil obránce Čutta. Po vedoucí brance Západočechů se po zbytek první třetiny taktovky zápasu ujali hosté. V 18. minutě Semanovu střelu dorážel z úhlu Zíb, ale Mensator byl připraven.

Hned ve 21. minutě po jedovaté střele Zaťoviče zvýšil vedení Západočechů opakovanou střelou Kumstát. Třinec na obdrženou branku odpověděl aktivně a domácí byli nuceni si vypomáhat fauly, přičemž Třinec v přesilovkách nekompromisně trestal.

Ve 24. minutě prostřelil Mensatora bombou od modré čáry Seman. I další nabídnutou přesilovou hru Oceláři nekompromisně využili Květoněm, jenž se prosadil také ranou od modré čáry.

Ve 32. minutě mohli domácí výsledek zápasu zvrátit opět na svou stranu, když byl Cartelli za dva opakované fauly vyloučen na dvě plus dvě minuty. Jenže Karlovarští sehráli přesilovku staticky a bez větších příležitostí. Nakonec byli blíže k vedoucí brance hosté zásluhou agilního Květoně, který již Mensatora překonal, ale puk do bezpečí nakonec stihl uklidit Čutta.

Třinečtí v poslední třetině svou aktivní celoplošnou hrou, obětavostí ve svém obranném pásmu a úspěšností při přesilových hrách dokonali obrat ve vývoji dnešního duelu. Po brilantně sehrané početní výhodě v 52. minutě otočil stav Hrabal a zmar domácích dokončil v samém závěru při power play Energie Kohn.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Čutta (Zaťovič, Kuběna), 21. Kumstát - 24. Seman (Malec, Martynek), 26. D. Květoň (Seman, Peterek), 52. Hrabal (Polanský, M. Růžička), 60. Kohn. Rozhodčí: Turčan, Homola - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 3721.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Čutta, Dobroň, Mucha, Parýzek, Tribuncovs, Prošek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Hluchý, Dej, Pletka - Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Bonk, Polák - Pospíšil, Kanko, Hampl. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.