Celebrity, které propadly běhu: Pravá blondýna, pan Facebook i Pippa! | iSportLIFE | iSport.cz
7.8.2019 • 04:10

Celebrity, které propadly běhu: Pravá blondýna, pan Facebook i Pippa!

Vstoupit do diskuse
0
 • Běh je skvělým způsobem, jak se udržet v kondici a odpočinout si od pracovního stresu i všedních starostí. Není proto divu, že si tento sport oblíbila i řada světoznámých celebrit.

  Běh je skvělým způsobem, jak se udržet v kondici a odpočinout si od pracovního stresu i všedních starostí. Není proto divu, že si tento sport oblíbila i řada světoznámých celebrit. Zjistěte, které zahraniční hvězdy propadly běhu a život bez tréninku si snad už ani nedokáží představit.

 • Reese Witherspoon

  Zní to možná neuvěřitelně, ale zanedlouho uplyne 20 let od doby, kdy si Reese Witherspoon zahrála hlavní roli v populárním filmu Pravá blondýna. Ačkoliv letos tato populární herečka oslavila své již třiačtyřicáté narozeniny, její postava stále připomíná tu, kterou známe z komedie o ztřeštěné blondýně. Udržet si štíhlou situetu i s přibývajícím věkem přitom není pro hollywoodskou hvězdu vůbec jednoduché. Na její postavě o výšce 156 centimetrů je totiž okamžitě vidět každé kilo navíc. Proto se Reese udržuje v kondici pravidelnými výběhy, na které se vydává nejčastěji v doprovodu svých kamarádek.

  Reese Witherspoon (vlevo) na výběhu se svou kamarádkou.Reese Witherspoon (vlevo) na výběhu se svou kamarádkou.Foto Profimedia

 • Lance Armstrong

  Armstrong absolvoval svůj první maraton už v roce 2006. Poté, co byl o šest let později odsouzen za doping se však kromě cyklistických závodů nemohl účastnit ani těch běžeckých. Americká antidopingová agentura v roce 2016 nakonec vydala rozhodnutí o tom, že Armstrong může závodit na akcích v jiném sportu než je cyklistika. Podmínkou ovšem je, že tyto akce nesmí mít charakter mezinárodního ani národního mistrovství.

  Svůj doposud poslední maraton bývalý cyklista absolvoval letos v únoru v texasském Austinu. Pořadatelé závodu Armstronga oslovili s prosbou, zdali by prostřednictvím svého běhu pomohl vybrat peníze na charitativní účely. Za každého člověka, kterého Armstrong na trati předběhl, měl být věnován 1 dolar dobročinným organizacím. Armstrong nakonec v závodě skončil na 58. místě a podařilo se mu předběhnout 2594 lidí.

  Americká antidopingová agentura v roce 2016 vydala prohlášení, ve kterém umožnila Armstrongovi závodit na akcích v jiném sportu než je cyklistika.Americká antidopingová agentura v roce 2016 vydala prohlášení, ve kterém umožnila Armstrongovi závodit na akcích v jiném sportu než je cyklistika.Foto Instagram Lance Armstronga

 • Ellie Goulding

  Zpěvačka Ellie Goulding nemá svou štíhlou postavu rozhodně zadarmo. Poctivě trénuje v posilovně, chodí na hodiny boxu a v neposlední řadě také pravidelně běhá. Jelikož však Ellie své oblíbené aktivity ráda kombinuje, rozhodla se navštěvovat hodiny ve sportovním centru Barry's Bootcamp. „Líbí se mi tady, protože část tréninku vždy věnujeme běhu a zbytek času trávíme silovým cvičením. Při běhání mám ráda především dynamické sprinty. Co se týče posilování, dávám přednost spíše cvičení s vlastní vahou,“ popisuje zpěvačka, jak vypadá její trénink.

  Ellie na běžeckém závodě s názvem She Runs LA, který byl určen pouze ženám a dívkám.Ellie na běžeckém závodě s názvem She Runs LA, který byl určen pouze ženám a dívkám.Foto Profimedia

 • Eminem

  Eminem se netají tím, že se dříve potýkal se závislostí na lécích, které mu pomáhaly překonávat úzkosti. Přemíra léků však měla za následek neovladatelnou chuť na jídlo. Rapper postupně začal přibírat na váze až při výšce metr třiasedmdesát vážil téměř 105 kilo. Poté, co byl hospitalizován v nemocnici, začal hledat způsob, který mu pomůže zbavit se přebytečných kil a současně mu umožní uniknout od jeho problémů. Nelehké období mu nakonec pomohl překonat běh. Cvičení podle něj bylo dokonalým „lékem“ - uvolňovalo endorfiny a pomáhalo mu usnout.

  Zato, že se mu povedlo překonal závislost, vděčí mimo jiné také běhu.Zato, že se mu povedlo překonal závislost, vděčí mimo jiné také běhu.Foto Profimedia

 • Pippa Middleton

  Mladší sestra vévodkyně Kate, Pippa, je milovnicí pohybu a zdravého životního stylu. Jednou z jejích nejoblíbenějších sportovních aktiv byl až do nedávna běh. Za sebou má dokonce i maraton v severní Číně, kde část trasy vedla po světoznámé Velké čínské zdi. Pippa tehdy závod dokončila jako třináctá žena a v celkovém pořadí jí patřilo 70. místo z 876 účastníků. Když se ale loni dozvěděla, že je těhotná, běhání na nějaký čas pověsila na hřebík. Na sport však rozhodně nezanevřela a začala se věnovat jiným aktivitám vhodným pro budoucí maminky.

  Pippa MiddletonPippa MiddletonFoto Profimedia

 • Mark Zuckerberg

  I šéf společnosti Facebook se potřebuje dát občas do režimu offline a odpočinout si od sociálních sítí. Vyčistit si hlavu od pracovních problémů mu pomáhá především běh. V roce 2016 dokonce Mark na Facebooku vytvořil otevřenou skupinu, ve které se snažil motivovat uživatele této sociální sítě k tomu, aby za rok naběhali 365 mil (asi 584 kilometrů). Ačkoliv od Markové výzvy uplynuly už tři rok, lidé jsou v této skupině dodnes stále aktivní, navzájem se motivují a sdílejí svou vášeň pro běh.

  Mark Zuckerberg na výběhu v Berlíně.Mark Zuckerberg na výběhu v Berlíně.Foto Profimedia

 • Tom Hiddleston

  Herci musí své roli často obětovat daleko víc než jen čas strávený na place. Například herec Tom Hiddleston musel kvůli své roli ve filmu Kong: Ostrov lebek podstoupit speciální výcvik. Hvězda hraje kapitána Jamese Conrada, bývalého člena speciální jednotky britské armády najatého americkými vědci, kteří jej pověřili úkolem ulovit legendární obří opici. Aby Tom ztvárnil svou roli co možná nejvěrněji, vzali si jej do parády britští námořní pěšáci, kteří herce rozhodně nešetřili. Každý den musel vstávat ve čtyři hodiny ráno, jít běhat a nakonec zakončit trénink posilováním.

  Tom Hiddleston musel kvůli své roli ve filmu Kong: Ostrov lebek podstoupit speciální výcvik.Tom Hiddleston musel kvůli své roli ve filmu Kong: Ostrov lebek podstoupit speciální výcvik.Foto Profimedia


Témata:  běhběžecmaratoncelebritytréninksportisportlife
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud