To důležité teprve přijde, řekl k úspěšné sérii Olesz | iSport.cz
26. prosince 2017 • 20:07

To důležité teprve přijde, řekl k úspěšné sérii Olesz

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Vítězství 7:1 nad Mladou Boleslaví bylo pro vítkovické hokejisty osmou výhrou v řadě a současně jejich rekordním počinem v samostatné české extralize. Absolutní rekord v sérii výher Ostravané drží z mistrovské sezony 1980/81, kdy zvítězili devětkrát v řadě, a v případě čtvrtečního triumfu v Jihlavě mohou zápis po 36 letech vyrovnat.


Vítkovická kabina o historických souvislostech dnešního vítězství vůbec neměla ponětí a dozvěděla se je až od novinářů. "Musíme být ale realisté. Je to určitě hezké a jsme za to rádi, ale to důležité teprve přijde. Extraliga je extrémně vyrovnaná. Dneska se můžeme radovat, ale za dva dny přijde další zápas, to je tak vše," řekl vítkovický kapitán Rostislav Olesz, který ke zkáze Mladé Boleslavi přispěl dvěma góly a přihrávkou.

Dvě třetiny to na takovou kanonádu moc nevypadalo. Mladá Boleslav se sesypala až po čtvrtém gólu Lukáše Kucsery ze 45. minuty. "Skóre je pěkné, ale neodpovídá tomu, jak Boleslav hrála první dvě třetiny. Pak nám to tam ale napadalo," přiznal Olesz, který vyzdvihl hlavně výkon brankáře Patrika Batrošáka. "Znovu nás podržel za stavu 0:0 i za stavu 1:0, kdy chytil trestné střílení. Souhlasím, že tam se zápas lámal," uvedl Olesz.

Vítkovice zápas rozhodly třemi góly v přesilovkách a dvěma v oslabení. Olesz přiznal, že na to byli dobře připraveni. "My jsme se dívali, že jim to tam v poslední době padalo z přesilovek. Mají výbornou první řadu. Ale v dnešní době je video, můžete se na to připravit. Museli jsme tomu něco obětovat, ale vyšlo to," prohlásil Olesz.

Vítkovice nastřílely v aktuálním ročníku extraligy v oslabení už šestnáct branek. Hrbasova trefa čtyři sekundy před první sirénou podlomila mladoboleslavskou morálku. "Důležité bylo, že se bek zapojil do brejku a vzniklo tam přečíslení. To byl jeden z důležitých momentů první třetiny, ale Boleslav i pak měla velké šance a dělala nám velké problémy. Rozhodli jsme to až v poslední třetině," konstatoval Olesz.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud