4. února 2018 • 19:09

Vítkovice poprvé v sezoně udolaly Jihlavu v běžné hrací době

Vítkovičtí hokejisté se v 47. kole extraligy vypořádali s nepříjemnou Jihlavou a po vítězství 3:0 si v soubojích s nováčkem v této sezoně připsali první výhru v běžné hrací době. O vítěznou trefu se už v sedmé minutě zápasu postaral Rastislav Dej, brankář Patrik Bartošák kryl všech 25 střel a připsal si páté čisté konto v ročníku. Domácí zaznamenali třetí výhru za sebou.

I když Jihlavským patří až třinácté místo v tabulce, domácí do nich vletěli s vervou. Pravděpodobně i proto, že z předchozích tří vzájemných zápasů dokázali tým z Vysočiny zdolat pouze jednou v nastaveném čase, bušili od první minuty na Voldenovu bránu. "Byl to těžký zápas. Proti Jihlavě je to pokaždé těžké, jsou strašně houževnatý soupeř. Letos nás už dvakrát porazili, takže jsme se na ně důkladně připravili," podotkl Bartošák.

Poměr střel byl v úvodní dvacetiminutovce naprosto jednoznačný 16:4, jenže na góly bylo vítkovické vedení to nejhubenější. A to zásluhou Lva, který v útočném pásmu vypíchl puk jednomu z jihlavských hráčů a Dej z mezikruží zamířil přesně k tyči. Vítkovice diktovaly hru, další šance však nevyužily a po Kolouchově pokusu hosty zachránila horní tyč.

Jihlavští, kteří vyhráli čtyřikrát z minulých pěti kol, se po úvodním vítkovickém tlaku osmělovali. Hubáček měl v 26. minutě na hokejce vyrovnání, ale Bartošák si s jeho výpadem i s Andělovou dorážkou poradil a v duchu okřídleného přísloví Vítkovice z protiútoku z přečíslení zvýšily díky Zdráhalově trefě na 2:0.

"Já jsem si u té dorážky málem urval tříslo. Byla to důležitá situace, protože kdyby tam vyrovnali na 1:1, tak byl to byl úplně jiný zápas. Nás by to mohlo trošku položit, ale udrželi jsme to tam, hned vzápětí jsme dali na 2:0 a zápas trošku uklidnili. Byla to důležitá situace, možná i zlomová," uvedl Bartošák.

Obavy ale z domácích definitivně spadly až s třetím gólem Stránského, který v 39. minutě po brejku se Szturcem zkušeně zavěsil pod břevno. "Zvládnutá přečíslení dnes rozhodla zápas," mínil trenér Vítkovic Jakub Petr.

Roman sice hned po vhazování za faul na Hlinku vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu, avšak gól naděje Jihlava z dlouhé početní výhody vstřelit nedokázala. Její přesilová snaha byla příliš statická. "Měli jsme to zahrát líp, ale bohužel jsme tam neměli formace, které to hrají normálně. Bohužel to nevyšlo," řekl jihlavský útočník Lukáš Anděl.

Domácí za stavu 3:0 odehráli závěrečnou část s důrazem na bezchybnost v defenzivě a hostům už nic nepovolili. "Ten zápas se nám vůbec nevyvedl, navíc jsme v polovině zápasu přišli o čtyři útočníky a dohrávali jsme to ve slepené sestavě," vysvětlil Anděl.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>