18. března 2018 • 11:52

Paralympijským hrám kralovali Američané, získali 13 zlatých

0
Nejúspěšnější výpravou na zimních paralympijských hrách v Pchjongčchangu byli Američané. Po dnešním finálovém vítězství sledge hokejistů USA 2:1 v prodloužení nad Kanadou se jejich medailová bilance rozšířila na 13 zlatých, 15 stříbrných a osm bronzových medailí.

Na druhém místě medailového pořadí skončilo Rusko, jehož sportovci na hrách startovali kvůli suspendaci národního paralympijského výboru jako nezávislí. Získali osm zlatých stejně jako třetí Kanada.

Sedmé bylo s šesti vítězstvími a celkem 11 medailemi Slovensko. Nejlepšími výsledky české výpravy byla šestá místa sledge hokejistů a lyžaře Patrika Hetmera ve sjezdu.

Paralympijské hry dnes v Koreji zakončil závěrečný ceremoniál, českou vlajku na něm společně nesli lyžaři Pavel Bambousek a válečný veterán Miroslav Lidinský. "Já povezu vlajku na vozíku a Mirek bude ten vozík tlačit. Z jednoho vlajkonoše jsou dva a myslím, že z toho oba máme radost, vlajku poneseme hrdě," řekl Bambousek na webu paralympic.cz.