20. května 2018 • 15:31

Favre skončil v Nice a má namířeno do Dortmundu

Autor:
Trenér Lucien Favre končí na lavičce fotbalistů Nice. Oznámil to po závěrečném 38. kole francouzské ligy, v němž jeho svěřenci podlehli 2:3 Lyonu a propadli se v tabulce na osmé místo mimo pohárové příčky. Podle spekulací médií by měl Favre zamířit na lavičku Borussie Dortmund.


"Odcházím z Nice i z Francie. Víc momentálně říct nemohu," uvedl Favre na tiskové konferenci. V Lyonu jeho tým sice vedl po prvním poločase 1:0, domácí ale zásluhou hattricku Memphise Depaye skóre otočili. K udržení šestého místa zajišťujícího účast v příštím ročníku Evropské ligy potřebovalo Nice zvítězit.

Šedesátiletý Švýcar strávil na lavičce francouzského klubu dva roky. V první sezoně dovedl Nice ke třetímu místu v Ligue 1 a letos s ním postoupil do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Nyní má bývalý kouč Mönchengladbachu či Herthy Berlín namířeno zpět do bundesligy. Zájem o jeho služby údajně má čtvrtý tým uplynulého ročníku Dortmund.

mov ura

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze