Krasobruslař Březina v Ostravě pomáhá mladším kolegům
Desátému muži letošního mistrovství světa Březinovi se myšlenka společných kempů zamlouvá. "Pro ty kluky a holky, co tady jsou, je to takové zpestření. Aby trošku pochopili, co my vlastně děláme v Kalifornii s Rafaelem. Myslím, že hodně z nich to pochopilo a vzali si z toho docela dost," řekl ČTK.
V Ostravě je především proto, aby předával své zkušenosti. Nový předseda Českého svazu krasobruslení Stanislav Žídek navíc domlouvá dlouhodobou spolupráci s koučem Arutjunjanem. Vybrané české krasobruslařské naděje by mohly jezdit na zkušenou do Los Angeles. "Samozřejmě s podporou svazu, ministerstva a vysokoškolského centra. Širší reprezentace bude spolupracovat s Rafaelem, Tomášem (Vernerem) a se mnou takovým způsobem, jaký tady proběhl," doplnil sedmadvacetiletý Březina.
Podobné kempy jako tento ostravský by se mohly konat častěji než jednou ročně. Trenér Arutjunjan by se mohl s českými krasobruslaři na pár dní scházet, když bude na závodech v Evropě.
Březina se už sám věnuje také mladým krasobruslařům. Trenér Arutjunjan mu asi před měsícem svěřil do péče třináctiletou dívku a zhruba desetiletého chlapce. "Na začátek je to docela dobré, protože nejsem ještě tak starý, abych mohl mít děcka jenom o nějakých šest let mladší. To by asi nefungovalo," řekl.
Trénování se mu líbí. "Mě to baví. Já jsem vždycky rád, když můžu někomu pomoct," doplnil bronzový medailista z ME 2013. Po návratu z Ostravy do Los Angeles bude dohlížet i na další krasobruslaře z kalifornské skupiny, protože Arutjunjan zamíří na dovolenou.
Sám aktuálně dává dohromady jízdy pro příští sezonu. "Choreografie se teď vymýšlí. Zatím je ještě čas na to, abych si vybral a poskládaly se programy. Určitě budeme dělat nový krátký program. Ještě úplně přesně nevím, na jakou bude hudbu," dodal.