Fotbal ve sledovanosti v Anglii předčil i královskou svatbu | iSport.cz
21. června 2018 • 15:24

Fotbal ve sledovanosti v Anglii předčil i královskou svatbu

Pondělní úvodní zápas anglické reprezentace na mistrovství světa v Rusku proti Tunisku byl v zemi kolébky fotbalu vůbec nejsledovanějším televizním programem letošního roku. Závěrečné minuty vidělo na kanále BBC One přes osmnáct milionů diváků, což výrazně překonalo květnovou královskou svatbu nebo pořad Británie má talent.


Pondělní večerní zápas Anglie sledovalo 69 procent všech televizních diváků. V průměru vidělo utkání skoro 14 milionů lidí a jejich počet se ještě výrazně zvýšil s blížícím se koncem. Výběr Albionu vyhrál 2:1 díky dvěma brankám Harryho Kanea, který rozhodl vítězným gólem v první minutě nastavení.

"Vynikající pro zahajovací zápas ve skupině. Ukazuje to sílu fotbalu a světového šampionátu," uvedl na sociální síti televizní expert a bývalý anglický reprezentant Gary Lineker.

Očekává, že pokud Anglie postoupí, mohla by ve vyřazovacích bojích přesáhnout sledovanost hranici 20 milionů diváků. Rekord drží semifinále proti Německu z roku 1990, které vidělo 25,2 milionu lidí. O osm let později se v zápase proti Argentině sešlo u televizních přijímačů 23,8 milionu diváků.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud