Křečovitý závěr proti Boleslavi? Slavia dostala další varování | iSport.cz
Jan Malý
29. září 2019 • 00:17

Křečovitý závěr proti Boleslavi? Slavia dostala další varování

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asi málokdo pochybuje o tom, že Slavia momentálně disponuje nejsehranějším týmem v lize, že její herní systém je nejpropracovanější a v Česku se prezentuje nejlépe ze všech. A že zaslouženě vévodí tabulce. Ale… Ale taky mohla mít úplně v klidu o čtyři body méně. Stačilo, aby olomoucký David Houska a nyní boleslavský útočník Muris Mešanovič proměnili v Edenu penalty v nastaveném čase. To jsou pro armádu trenéra Jindřicha Trpišovského velké vykřičníky.Dvě naprosto totožné situace. Slavia vedla jak proti Olomouci, tak v sobotu proti Mladé Boleslavi 1:0 a mířila trochu lopotně pro tři body. Jenže v nastavení obou zápasů přišla pro červenobílé kritická chvíle. Nešikovný až hloupý zákrok před vlastní bránou, zkoumání celé situace u videa a penalta proti. Jenže záložník Hanáků David Houska trefil tyč, boleslavský útočník Muris Mešanovič přestřelil. Oba svou nepovedenou exekucí remízu odmítli. 

Pro Slavii je to velké varování. Umí se skvěle zkoncentrovat a předvést parádní výkon na Interu Milán v Lize mistrů, se znatelnou převahou ovládla před týdnem derby na Spartě. Ovšem potřebuje se vypořádávat i se „všedními“ ligovými duely. Ano, i řadu z nich docela rutinně zvládla jako například v Teplicích, Českých Budějovicích nebo se Slováckem.

Ale pak jsou tu právě tyto dva příklady (Olomouc, Mladá Boleslav). Tedy utkání proti celkům, které herně patří v české lize k těm lepším. Slavia v nich od úvodu protivníka doma přehrávala, načala ho rychlým gólem, měla navrch. Jenže postupem času uvadla její aktivita i kvalita, naopak soupeř přežil jen s jedním gólovým šrámem úvodní tlak a pak se víc a víc otrkával, čekal na svou šanci, která se mu v křečovitém slávistickém závěru nakonec naskytla v gigantické míře.

Připočtěme zápas v Opavě, který „sešívaným“ vůbec nevyšel, a proti oslabenému sokovi ztratili vedení a remizovali 1:1.

Těžko říct, jestli v těchto případech na slávisty působí atraktivní podzimní program s řadou vrcholů a velkých klání, či hraje roli profesorský přístup, zdání, že se nemůže nic stát, nebo se vše prostě nějak sejde. Ostatně je logické, že výpadek někdy přijde na každého. Slavia ale potřebuje zůstat ostražitá, příště už se jí ledabylost jako proti Boleslavi nemusí vyplatit.

SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 1:0. Olayinka rozhodl, hosté zahodili penaltu

 
Články odjinud


Články odjinud