Jiří Fejgl
25. května 2022 • 15:40

UEFA, mafie? Spíš tyranie. Červnový termín pro reprezentaci je hazard

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve výrocích jsou na stejné vlně. Bývají umírnění, prostě opatrní. Přesto si tentokrát - samozřejmě v jejich stylu i nastavení - neodpustí kritiku. Jde totiž o červnový sraz fotbalové reprezentace, jež musí zvládnout čtyři duely v Lize národů.„Divím se, že UEFA zvolila takový termín a ještě se čtyřmi zápasy,“ pronese kouč Jaroslav Šilhavý . „Je to nešťastné,“ doplní záložník Tomáš Holeš.

Pánové jsou jako vždy diplomatičtí, na toto téma by bylo spíše potřeba využít drsnější slova. Je to zhůvěřilost, hazard se zdravím hráčů, s jejich budoucností.

Ostatně červnový reprezentační termín byl vždy na hraně. Národní mančafty se potkávaly po klubové sezoně. Fotbalisté byli rozbití, zhusta se omlouvali. V utkáních šlo spíše o selanku, o naplnění nutnosti. Evropská federace (UEFA) má totiž jasně daná data, kdy se mají národní výběry poměřovat.

Jenže nyní jde o mnohem problematičtější level. A to ze tří důvodů.

Zaprvé. Po covidu byly termínové listiny posledních dvou sezon našlapané jak zelí do hrnce. Vloni končili Češi po Euru v prvním červencovém týdnu. Přitom ve stejném měsíci už byla na programu předkola evropských pohárů.

Slávisté řekli nároďáku NE. Na Ronalda a spol. se může těšit nováček Vlkanova
Video se připravuje ...

Zadruhé. Jde o počet utkání. Ze dvou najednou UEFA vyskočila na čtyři. To je neakceptovatelná nálož. Vždyť reprezentanti by měli ve druhé půlce června vlétnout do přípravy v klubech. Ano, nyní byla drtivá většina z nich na dovolené, ale týden je prostě nedostačující. Odpočinout si musí nejen tělo, ale i hlava. Konkrétně u Slavie - a tedy třeba Tomáše Holeše - by šlo o čtyři dny pauzy po „nároďáku“.

Zatřetí. Tentokrát nejde o přáteláky, nýbrž o tvrdé souboje. Liga národů se chytla, její vznik byl dobrý nápad. Navíc reprezentace vyskočila do elitní úrovně, a tak ji čekají neskutečně těžcí soupeři. Půjde tedy o skvělé zápasy, jen v nesprávný čas.

UEFA, již fanoušci zhusta označují jako mafii, se tentokrát zachovala jako tyran. Hráči, ti nositelé fotbalové show, její nápad mohou odskákat.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud