BLOG: Ve Slavii dráždili hada bosou nohou | iSport.cz
Lukáš Tomek
6. května 2011 • 08:14

BLOG: Ve Slavii dráždili hada bosou nohou

TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Fotbalista Švancara v pořadu TIKI TAKA: žádost o ruku přímo před kamerami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řešit jakýkoliv problém fyzickým násilím je známka tuposti a primitivismu. Z tohoto pohledu je včerejší divoký protest slávistických fanoušků v Edenu odsouzeníhodný. Na druhou stranu je ale třeba hned dodat, že v tomto případě byly nervy a trpělivost fandů dlouho napínány jako struna.„Nedráždi hada bosou nohou,“ říká zlidovělá pravda. A had v tomto případě nebyl drážděn, ale přímo vyprovokován k akci. Struna praskla, zoufalství a beznaděj se přetransformovaly v čirou nenávist a agresi!

Nelíbí se mi chování stáda, které chce vidět krev. Přesto všechno pro mě nejsou hlavním viníkem včerejšího běsnění mladíci v kapucách trhající v Edenu sedačky. Tím viníkem jsou lidé, kteří svou arogancí vyvolali ve fandech Slavie oprávněný pocit, že jejich klub chladnokrevně ničí partička prohnaných lumpů.

Majitel k smíchu Antonín Franc, mistr ve vytváření mlhy tak husté, že by se dala krájet, Miroslav Platil, tragikomické duo bývalých šéfů R & D a samozřejmě tajemný boss v pozadí - ať je to Sisák nebo Cucák. Ti všichni jsou především zodpovědní za to, co se včera v Edenu dělo.

Slavie je po včerejšku na totálním dně! Zadlužená, s nejasnou strukturou akcionářů, bez silného majitele, který by ji mohl vytáhnout z krize, bez ligové licence. A navíc s  fanoušky, z nichž část už rezignovala a druhá se po včerejšku proměnila v nebezpečnou bojovou jednotku.

Zachraňovat za takových podmínek Slavii v lize nemá žádný smysl. Měl by to pochopit i svazový šéf Ivan Hašek. A jako nejvlivnější člen Licenčního tribunálu, který bude do konce května definitivně rozhodovat o budoucnosti Slavie, by ji měl poslat do ČFL.

To není neúcta ke slavnému klubu s úžasnou historií. To je v současné situaci pro červenobílý národ ta nejlepší služba. Šance, jak klub znovu vzkřísit a zbavit parazitů, kteří ho nyní dusí.

Ochranka měla co dělat, aby rozvášněný dav nepronikl do tunelu k šatnám
Ochranka měla co dělat, aby rozvášněný dav nepronikl do tunelu k šatnám


Témata:  sport, fotbal, Slavia, lukáš, tomek, blog
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud