KOMENTÁŘ: Sebezničující klid Sparty | iSport.cz
Pavel Hartman
6. srpna 2010 • 10:29

KOMENTÁŘ: Sebezničující klid Sparty

Vstoupit do diskuse
6
Sparťanským hvězdám by klub prohřešky tolerovat neměl
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

K velkým vítězstvím je nezbytná absolutní kázeň a disciplína. Za jakékoli zkraty se totiž tvrdě platí. Jedno ze základních fotbalových přikázání si nevzala Sparta v Poznani k srdci.Jenže dvě červené ve středu nespadly z nebe. Jsou výsledkem letitého sparťanského chození po špičkách kolem výstřelků hráčů a tendencí spíš je omlouvat než náležitě trestat.

Například šéf Daniel Křetínský už v minulosti veřejně konstatoval, že reakce médií na incidenty Tomáše Řepky mu připomínají hon na čarodějnice. Ostatně i nedávno po prokázaném Řepkově plivnutí do Volešákovy tváře na Letné nelibě nesli, že se to v novinách důkladně rozebíralo. A volali po klidu na práci před důležitým dvojzápasem s Lechem Poznaň.

Tento klid však má zhoubné následky pro samotnou Spartu. Vede hříšníky zralé na pohlavek k tomu, aby vinu nehledali v sobě, nýbrž v nepřátelském, nepřejícím a nenávistném okolí.

A že je tohle myšlení ve sparťanech zakořeněné. Stačí si vzít jen dva z jejich názorů na čerstvé úlety.

„V žádném případě to nebylo na červenou,“ ohradil se Libor Sionko proti vyloučení. „Asi sami uznáte, že karta pro Libora měla být jiná,“ připojil se trenér Jozef Chovanec.

Zaznít však mělo tohle: „Dohrávat takhle souboj na půlce krátce před koncem za stavu 1:0 je nehorázný nesmysl a už nikdy se nesmí opakovat!“

Nemluvě o tom, že od začátku zbytečně podrážděného a provokujícího Matějovského měli ze hřiště v předstihu vypoklonkovat trenéři a nenechat to až na rozhodčím.

Pokud tohle na Letné nepochopí, pak doma, kde sudí nepostřehnou ani Řepkovo plivnutí, můžou kralovat, ale na špičkové mezinárodní scéně nikdy neprorazí.

 

Vstoupit do diskuse
6

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud