Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce | iSport.cz
Pavel Ryšavý
15. března 2019 • 23:01

Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce

TOP VIDEA
TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten obrázek jen tak nevymažete, Martin Erat si najede karlovarského soka Tomáše Havránka a prásk. Posílá ho během sekundy do nemocnice. Brutálním zákrokem ve středu pole mu zařídil otřes mozku. Disciplinární komise mohla trestat stopkou na 5-10 zápasů, zůstala ve spodní hranici a napařila lídrovi Komety šest utkání bez hokeje. Výkonný výbor, kde mimochodem zasedá i majitel brněnského obra Libor Zábranský, verdikt změnil. Tedy? Erat bude hrát první zápas play off.Pro mě je to fraška, šílený nesmysl. A taky důkaz, že se dost věcí v českém hokeji dělá pořád stylem, že se zavřou dveře, místnost se pořádně utěsní a rozum zůstane na chodbě.

Chápu, že se Kometa odvolává dál a dál, Martin Erat je pro ni klíčový hráč a že by to patrně hnala třeba až do Štrasburku. Nerozumím ale tomu, proč jí bylo vyhověno. A že se trest smrsknul jenom o jeden zápas? Vlastně maličkost, že? Jenže o ten jediný, který tým i hráče mohl bolet, o zápas play off.

Milost mi nejde do hlavy ze dvou důvodů. V první řadě nerozumím tomu, jak se skutečnosti od chvíle, co Martin Erat nesmyslně sroloval protihráče z Karlových Varů, změnily. Našla se polehčující okolnost? Asi sotva. Případ je pořád stejný. Na jedné straně hokejista v nemocnici, na druhé bezohledný způsob dohrání. Tam nic dalšího nevymyslíte. Druhá, pro mě ještě podstatnější věc zní, že jedenáctičlenný výkonný výbor složený z profesionálních funkcionářů, kde sedí čtyři bývalí hokejisté (Libor Zábranský, Petr Bříza, Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr) změnil verdikt disciplinární komise. V té zasedají kromě předsedy Viktora Ujčíka ještě další tři bývalí hokejisté Libor Procházka, Vladimír Macholda a Tomáš Jelínek, plus bývalý rozhodčí Jaromír Bláha. V překladu se tedy stalo to, že někdo, kdo vlastně nemusí ani umět překládat doleva, změnil verdikt těch, kteří přicházejí z praxe. To je pro mě na celé věci bizarní nejvíc.

Karlovy Vary - Kometa Brno: Zbláznil se? Erat předvedl neuvěřitelný blikanec, sestřelil Havránka
Video patří k placenému obsahu

Ano, Martin Erat je skvělý hráč, hvězda ligy a hokejista s úžasnou kariérou. Rozhodně o něm nemůžete říct, že je hokejový delikvent. Na druhou stranu, udělal přešlap, za který si svůj trest zasloužil. Nevidím jediný důvod, proč mu ho před play off krátit. Tím spíš, když platí dál to, co trefně glosoval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík: „Martin Erat nemá pocit, že sám by udělal něco špatně.“ Ano, vyjádřil lítost, že se situace stala. Ale v každém veřejném vystoupení ji viděl spíš jako nešťastnou náhodu. Nelitoval svého zákroku, litoval, jak dopadl.

Tady mi už jenom chybí, aby vybraná pětice z výkonného výboru sedla do nové škodovky, přijela do Brna, Martinu Eratovi se uklonila, omluvila, předala mu květinu, bonboniéru, vůz, odešla ve městě hledat nádraží a vrátila se po nějakém čase zpátky na centrálu. Jednozápasová milost udělala z celé věci frašku.

Jestli si teď v Hradci začnou myslet, že se Kometě podkuřuje? Že to třeba může být určitá odpověď na některá hubatá vyjádření šéfa klubu Miroslava Schöna, které tu a tam padají na svazovou střechu jako hořící šípy? Nebo, že má Libor Zábranský ve výkonném výboru tak silnou pozici, že mu prohlasují, co potřebuje?

Samozřejmě, že doufáte, jak nic z toho není pravda. Jenže výkonný výbor do případu Martina Erata zbytečně vnesl emoce. V hlavě vám bude hlodat jeden zásadní dotaz.

Proč?

ŠEST zápasů pro Erata! Co si o trestu myslí redaktoři Sportu?
720p 360p

Tomáš Havránek skončil po šíleném zkratu bývalého reprezentačního kapitána Martina Erata
Tomáš Havránek skončil po šíleném zkratu bývalého reprezentačního kapitána Martina Erata

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud