Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce | iSport.cz
Pavel Ryšavý
15. března 2019 • 23:01

Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten obrázek jen tak nevymažete, Martin Erat si najede karlovarského soka Tomáše Havránka a prásk. Posílá ho během sekundy do nemocnice. Brutálním zákrokem ve středu pole mu zařídil otřes mozku. Disciplinární komise mohla trestat stopkou na 5-10 zápasů, zůstala ve spodní hranici a napařila lídrovi Komety šest utkání bez hokeje. Výkonný výbor, kde mimochodem zasedá i majitel brněnského obra Libor Zábranský, verdikt změnil. Tedy? Erat bude hrát první zápas play off.Pro mě je to fraška, šílený nesmysl. A taky důkaz, že se dost věcí v českém hokeji dělá pořád stylem, že se zavřou dveře, místnost se pořádně utěsní a rozum zůstane na chodbě.

Chápu, že se Kometa odvolává dál a dál, Martin Erat je pro ni klíčový hráč a že by to patrně hnala třeba až do Štrasburku. Nerozumím ale tomu, proč jí bylo vyhověno. A že se trest smrsknul jenom o jeden zápas? Vlastně maličkost, že? Jenže o ten jediný, který tým i hráče mohl bolet, o zápas play off.

Milost mi nejde do hlavy ze dvou důvodů. V první řadě nerozumím tomu, jak se skutečnosti od chvíle, co Martin Erat nesmyslně sroloval protihráče z Karlových Varů, změnily. Našla se polehčující okolnost? Asi sotva. Případ je pořád stejný. Na jedné straně hokejista v nemocnici, na druhé bezohledný způsob dohrání. Tam nic dalšího nevymyslíte. Druhá, pro mě ještě podstatnější věc zní, že jedenáctičlenný výkonný výbor složený z profesionálních funkcionářů, kde sedí čtyři bývalí hokejisté (Libor Zábranský, Petr Bříza, Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr ) změnil verdikt disciplinární komise. V té zasedají kromě předsedy Viktora Ujčíka ještě další tři bývalí hokejisté Libor Procházka, Vladimír Macholda a Tomáš Jelínek, plus bývalý rozhodčí Jaromír Bláha. V překladu se tedy stalo to, že někdo, kdo vlastně nemusí ani umět překládat doleva, změnil verdikt těch, kteří přicházejí z praxe. To je pro mě na celé věci bizarní nejvíc.

Karlovy Vary - Kometa Brno: Zbláznil se? Erat předvedl neuvěřitelný blikanec, sestřelil Havránka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Ano, Martin Erat je skvělý hráč, hvězda ligy a hokejista s úžasnou kariérou. Rozhodně o něm nemůžete říct, že je hokejový delikvent. Na druhou stranu, udělal přešlap, za který si svůj trest zasloužil. Nevidím jediný důvod, proč mu ho před play off krátit. Tím spíš, když platí dál to, co trefně glosoval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík: „Martin Erat nemá pocit, že sám by udělal něco špatně.“ Ano, vyjádřil lítost, že se situace stala. Ale v každém veřejném vystoupení ji viděl spíš jako nešťastnou náhodu. Nelitoval svého zákroku, litoval, jak dopadl.

Tady mi už jenom chybí, aby vybraná pětice z výkonného výboru sedla do nové škodovky, přijela do Brna, Martinu Eratovi se uklonila, omluvila, předala mu květinu, bonboniéru, vůz, odešla ve městě hledat nádraží a vrátila se po nějakém čase zpátky na centrálu. Jednozápasová milost udělala z celé věci frašku.

Jestli si teď v Hradci začnou myslet, že se Kometě podkuřuje? Že to třeba může být určitá odpověď na některá hubatá vyjádření šéfa klubu Miroslava Schöna, které tu a tam padají na svazovou střechu jako hořící šípy? Nebo, že má Libor Zábranský ve výkonném výboru tak silnou pozici, že mu prohlasují, co potřebuje?

Samozřejmě, že doufáte, jak nic z toho není pravda. Jenže výkonný výbor do případu Martina Erata zbytečně vnesl emoce. V hlavě vám bude hlodat jeden zásadní dotaz.

Proč?

ŠEST zápasů pro Erata! Co si o trestu myslí redaktoři Sportu?

Tomáš Havránek skončil po šíleném zkratu bývalého reprezentačního kapitána Martina Erata
Tomáš Havránek skončil po šíleném zkratu bývalého reprezentačního kapitána Martina Erata

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud