Martin Hašek
15. srpna 2013 • 20:46

Zlatá Hejnová nemohla uvěřit svému náskoku: Kde jsou? Co se děje?

Autor: ,
TOP VIDEA
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
Štěpánek vzpomíná na Davis Cup: Ještě teď mám husinu Štěpánek vzpomíná na Davis Cup: Ještě teď mám husinu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MOSKVY | Byla největší adeptkou na zisk zlaté medaile, dominantním výkonem ale nakonec překážkářka Zuzana Hejnová zaskočila i sama sebe. Všechny soupeřky porazila o více než 1,2 vteřiny. "To je fakt strašný. Já to nečekala, že vyhraju o tolik. Myslela jsem, že to bude strašný boj, že vystřelí jako šílený," smála se v cíli čerstvá mistryně světa.Jak jste se na mistrovství světa cítila v roli jasné favoritky?
Před startem to nebylo úplně lehké. Všichni mě pasovali do role favoritky, ale já se obávala, že Demusová je skvěle připravená, že se v předchozích bězích hodně šetřila. Snažila jsem se to nevnímat a soustředit se sama na sebe. Rozběhla jsem to i rychleji, než jsem zvyklá, tomu odpovídá i výsledný čas. Překvapilo mě, že jsem s nima od začátku držela krok.

VIDEO | Vítězný běh Zuzany Hejnové na atletickém MS v Moskvě


Kdy jste uvěřila, že už vám vítězství neuteče?

Tak nějak na osmé překážce. Demusová udělala chybu, já šla přes ní a říkala si: To už nesmím pustit.

Co vás napadlo, když jste doběhla do cíle o tolik dříve než všichni ostatní?
To není možný. Kde jsou? Co se děje?

Titul mistryně světa jste získala s největším náskokem v historii.
Fakt? Ale ona taky ta druhá běžela pomalu, to asi nikdy takhle nebylo.

A jaký to je vlastně pocit, být mistryní světa?
To nejde popsat. Nevím. ještě mi to nedochází. Hrozně se těším na hymnu! A na stupně vítězů, to bude neuvěřitelný. Bude to poprvé od juniorů. Hrozně jsem se těšila, že to třeba ještě někdy dokážu a najednou je to tady.


Jak jste si užila vítězné kolečko?
Bylo to nádherné. Vůbec jsem nevěřila, že tady je tolik Čechů. Vlajek tam bylo několik, hrozně se mi to líbilo. Nakonec jsem měla pocit, že mi fandili i Rusové. Že se fakt všichni radovali.

Stephane Diagana prohlásil, že byste mohla zaútočit na světový rekord.
Je to ještě hrozně dlouhá cesta, půl vteřiny. Ono se to nezdá. Musím na sobě pracovat dál a uvidíme, jak to půjde. Když vydrží zdraví a budu zrychlovat, myslím, že to není úplně nereálné. Ale musím být zdravá, to je základ.
Zuzana Hejnová oslavovala svůj triumf s českou vlajkou
Zuzana Hejnová oslavovala svůj triumf s českou vlajkou

Témata:  sport, hejnová, atletika
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze