iSport.cz
Atletika
Začít diskusi (0)

Oštěpařka Barbora Špotáková poprvé vyhrála mistrovství Evropy. Ve finále v Curychu hodila pátým pokusem 64,41 metru a o 20 cm porazila Srbku Tatjanu Jelačovou.

Letos neporažená světová rekordmanka, mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková dosud měla z ME stříbro z roku 2006 z Göteborgu a bronz o čtyři roky později z Barcelony.

V Curychu to od první série vypadalo na její souboj s letošní světovou jedničkou a mistryní Evropy z roku 2010 Němkou Lindou Stahlovou. Ta se dostala do vedení hodem dlouhým 63,91 metru, Špotáková hodila prvním pokusem o 105 cm méně.

V dalších sériích se česká atletka marně snažila zlepšit, třikrát nedokázala ani přehodit šedesátku. Až v páté sérii ji vybudilo zlepšení Srbky Jelačové na 64,21 a odpověděla pokusem o 20 cm delším. Pak už se pořadí na medailových pozicích nezměnilo.

Výsledky:

1. Špotáková (ČR) 64,41,
2. Jelačová (Srb.) 64,21,
3. Stahlová (Něm.) 63,91,
4. Palamejková (Lot.) 62,04,
5. Chaladovičová (Běl.) 61,66,
6. Ratejová (Slovin.) 61,58.

Začít diskuzi