Ogrodníková má formu. Českou oštěpařku v Londýně přehodila jen Číňanka | iSport.cz
21. července 2018 • 16:53

Ogrodníková má formu. Českou oštěpařku v Londýně přehodila jen Číňanka

Nikola Ogrodníková na Diamantové lize v Londýně obsadila druhé místo
TOP VIDEA
Brazilci přistáli v Praze! Hvězdy nad ránem rozdávaly fanouškům podpisy Brazilci přistáli v Praze! Hvězdy nad ránem rozdávaly fanouškům podpisy
Království pro sběratele dresů. V londýnském obchodě je zájem i o dresy Slavie Království pro sběratele dresů. V londýnském obchodě je zájem i o dresy Slavie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikola Ogrodníková obsadila v soutěži oštěpařek na Diamantové lize v Londýně druhé místo výkonem 65,36 metru. Jediná česká zástupkyně v dnešním programu prohrála jen s Číňankou Lu Chuej-chuej. Nejhodnotnější disciplínou prvního dne byla závěrečná stovka mužů se šesti sprintery pod deset sekund a vítězstvím Američana Ronnieho Bakera za 9,90 sekundy. První část dvoudenního mítinku však svou úrovní zaostala za páteční smrští nejlepších výkonů roku v Monaku.Sedmadvacetiletá česká oštěpařka přehodila letos už potřetí hranici 65 metrů a ve druhé sérii se přiblížila na 25 centimetrů ke svému dubnovému osobnímu rekordu z Jihoafrické republiky. Po triumfu v Lausanne si do celkové klasifikace připsala dalších sedm bodů.

Lepší bilanci má jen její dnešní přemožitelka. Lu Chuej-chuej, která loni v Londýně na mistrovství světa v souboji se zlatou Barborou Špotákovou získala bronz, hodila dnes o 18 centimetrů dál. V třetí sérii Ogrodníková přešlápla a pak už nepokračovala.

„Šla jsem do závodu z plného tréninku, a tak jsem byla trochu unavená. Proto jsem vynechala poslední tři pokusy, abych šetřila síly na domácí šampionát, který bude za týden,“ řekla Ogrodníková. „Už když jsem dostala první pozvánku do Diamantové ligy, byla jsem superšťastná. Tahle sezona je pro mě opravdu skvělá,“ dodala. Už se může těšit nejen na evropský šampionát v Berlíně, ale i na finále Diamantové ligy 30. srpna v Curychu.

Američan Baker ukázal, že je nejrychlejším sprinterem sezony. Vyhrál v čase 9,90, jen dvě setiny za svým osobním rekordem a nejlepším letošním výkonem. Jeho velký soupeř Christian Coleman se na poslední chvíli omluvil, takže z přímého souboje sešlo, ale pod deset sekund běželo dalších pět sprinterů.

Americký mistr světa ve skoku o tyči Sam Kendricks vyhrál tři ze čtyř posledních zastavení Diamantové ligy a svou letošní převahu dokumentoval i v Londýně. Měl sice problémy na 580 cm, které zdolal až na třetí pokus, ale pak jako jediný uspěl i na 592 centimetrech.

Světový rekordman Francouz Renaud Lavillenie, který tady před šesti lety získal olympijské zlato, skákal až do 586 cm vše na první pokus, ale výš už to dnes nešlo. Osmnáctiletý Švéd Armand Duplantis třetím místem potvrdil, že je velkým tyčkařským talentem. Přestože skákal na vypůjčených tyčích, zdolal stejně jako Lavillenie 586.

O další výborný čas se postaral katarský čtvrtkař Abdalelah Harún. Jeden z největších trumfů příštího hostitele mistrovství světa po třech druhých místech konečně uspěl ve finiši a časem 44,07 zlepšil národní rekord.

V běhu na 400 m překážek olympijská vítězka Američanka Dalilah Muhammadová, která vede bodované pořadí, skončila až třetí. Její krajanka Shamier Littleová porazila Janievu Russellovou z Jamajky o setinu sekundy, ale čas 53,95 byl jen průměrný.

V odpoledním horku se v běhu na 5000 metrů nikomu nechtělo udávat tempo. V taktickém závodě uplatnil keňský rodák v amerických službách Paul Chelimo svůj drtivý finiš a zvítězil v čase 13:14,01. Favorizovaný Birhanu Balew z Bahrajnu, lídr letošních světových tabulek, doběhl až na šestém místě.

Soutěž dálkařek byla záležitostí domácích skokanek. Tentokrát však nevyhrála Lorraine Ugenová, která letos jako jediná skočila za sedm metrů, ale Shara Proctorová. Zlepšení na 691 cm ji vyneslo o tři centimetry před Ugenovou.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud