Bekele zaostal v Berlíně jen dvě sekundy za maratonským rekordem | iSport.cz
29. září 2019 • 12:07

Bekele zaostal v Berlíně jen dvě sekundy za maratonským rekordem

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmatřicetiletý etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele zaostal na Berlínském maratonu pouhé dvě sekundy za světovým rekordem. Trojnásobný olympijský šampion z dráhy zvítězil na rovinaté trati v čase 2:01:41 a zaběhl druhý nejrychlejší maraton v historii po loňském ročníku v německé metropoli, který vyhrál Keňan Eliud Kipchoge v rekordním čase 2:01:39.Pětinásobný mistr světa pod otevřeným nebem Bekele si vylepšil o 1:22 minuty osobní maximum, jež zaběhl při berlínském triumfu před třemi lety. "Nejsem vůbec šťastný. Vím, že na světový rekord mám, nevzdám to," řekl světový rekordman na 5000 a 10.000 metrů.

Kipchoge letos v Berlíně chyběl, neboť se soustředí na pokus o zaběhnutí maratonu pod dvě hodiny 12. října ve Vídni. Závod se stejně jako před dvěma lety v Monze poběží ve specifických podmínkách, takže se nebude počítat do oficiálních rekordních tabulek.

Nejlepší český maratonec Jiří Homoláč obsadil v Berlíně 32. místo v novém osobním rekordu 2:14:35. Dosavadní maximum si vylepšil téměř o dvě a půl minuty.

V Berlíně se v neděli běžel maratonV Berlíně se v neděli běžel maratonFoto REUTERS/Hannibal Hanschke

Šestačtyřicátý ročník Berlínského maratonu skončil trojnásobným etiopským úspěchem, další místa obsadili Birhanu Legese (2:02:48) a Sisay Lemma (2:03:36). Letošní vítěz z Tokia Legese přitom Bekeleho nejprve setřásl a po 30. kilometru i Lemmu, Bekele se ale dokázal do závodu vrátit a v závěru skvělým finišem atakoval světový rekord.

Také ženský závod patřil Etiopankám. Zvítězila Ashete Bekereová v čase 2:20:14 o sedm sekund před krajankou Mare Dibabaovou. Třetí doběhla Keňanka Sally Chepyegová (2:21:06).

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud