21. srpna 2021 • 19:55

Češky zapomínají na Tokio! Ogrodníková slaví triumf, Špotáková druhá

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 4:5p. Dynamo otočilo zápas v prodloužení a má mečbol
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 1:4. Hosté otočili vývoj utkání a v sérii opět vedou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikola Ogrodníková zvítězila na mítinku v Bernu, který byl pro oštěpařky náhradou za zrušenou akci Diamantové ligy v Číně. Druhá skončila světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka Barbora Špotáková.Oběma českým vrhačkám nevyšly olympijské hry v Tokiu, kde nepostoupily z kvalifikace, ale ve Švýcarsku v sobotu všechny soupeřky předčily. Ogrodníková hodila nejdál hned prvním pokusem, který dolétl do vzdálenosti 64,16 metru.

„Jsem šťastná, že jsem splnila limit na mistrovství světa a hodila opravdu dobrý výkon. Zároveň mi vítězství v Diamantové lize pomůže s body směrem k finále v Curychu a pro ně jsem si sem taky jela. Soutěž byla velice zdlouhavá a zbytečně se táhla,“ uvedla Ogrodníková na facebookovém profilu Top Athletics. Druhý náhradní mítink za zrušené čínské závody se uskuteční 31. srpna v Roveretu.

Špotáková v předposlední páté sérii předvedla výkon 61,95 metru a posunula se na druhou příčku před Rakušanku Victorii Hudsonovou a Litevku Livetu Jasiunaiteovou, které hodily shodně 61,64. Česká trojnásobná mistryně světa se letos prosadila na stupně vítězů v soutěži Diamantové ligy podruhé, v červenci v Monaku zvítězila.

V běhu na 1500 metrů vybojoval v Bernu vítězství Filip Sasínek díky svému nejlepšímu letošnímu času 3:36,43.

Součástí Diamantové ligy byl také vrh koulí žen, v němž se radovala z prvenství Američanka Chase Ealeyová výkonem 19,05.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud