3. srpna 2023 • 09:39

Ultrapomalá sprinterka způsobila poprask. Skandál už řeší ministr

Autor: mrs
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za kolik byste zvládli uběhnout „stovku“? Somálská sprinterka na Světových univerzitních hrách v Číně dokončila závod na 100 metrů za tristních 21 sekund. Somálský ministr mládeže a sportu se za její pomalý výkon veřejně omluvil a označil ho za trapný. Závodnice se na Univerziádu dostala patrně jen díky rodinné známosti.Když se somálská „sprinterka“ Nasra Abukar Aliová postavila na start, už na první pohled mezi ostatní příliš nezapadala. Namísto šlachovitého těla se jí pod plandavým modrým trikem rýsovalo baculaté bříško.

Do cíle závodu na 100 metrů nakonec dorazila jako beznadějně poslední s více než 10 sekundovým odstupem na vítězku. Zdolat sprinterskou trať jí trvalo dlouhých 21 sekund. Video ze závodu se okamžitě stalo virální a na sociálních sítích vzbudilo celou řadu ohlasů.

„Jak mohli vybrat netrénovanou dívku, aby reprezentovala Somálsko v běhu? Dělá to naší zemi špatný obraz na mezinárodní scéně,“ zlobila se na Twitteru například somálská zubařka Elham Garaadová.

„Okamžitě jak jsem uviděl to břicho, začal jsem se smát. Tahle dívka snad ani v životě rychle nešla,“ komentoval jízlivě jiný uživatel.

Somálský ministr sportu Mohamed Barre Mohamud se za výkon sprinterky ve středu veřejně omluvil a označil ho za trapný. Nařídil také suspendaci předsedkyně národní atletické federace. Ukázalo se totiž, že Nasra Abukar Aliová je její neteř a patrně právě díky tomu dostala šanci na Univerziádě závodit.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud