27. září 2023 • 10:50

Pozor, dopingová kontrola! Z mítinku rychle mizeli atleti, stovku běžel jediný

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Čtyřgólový Havlík zničil Klokany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Indičtí atleti hromadně mizeli z mítinku v Dillí, kam přijeli komisaři z národní antidopingové agentury NADA. Například na startu běhu na 100 metrů zbyl jen jeden sprinter Lalit Kumar. Sedm jeho soupeřů bezprostředně před startem odstoupilo kvůli křečím a jiným svalovým problémům. Informovala o tom agentura Reuters.Sekretář atletické asociace místního spolkového státu Dillí Sandíp Mehta to označil za podezřelé. „Občasné odstoupení je pochopitelné, ale když odstoupí sedm běžců, tak víte, že tady něco smrdí,“ řekl Reuters.

Sprinteři nebyli jediní, kdo se zachoval podezřele. „Také se před soutěží vytratilo několik vrhačů, všichni měli být otestováni organizací NADA,“ poznamenal funkcionář. Někteří atleti se zase nedostavili na medailový ceremoniál.

Doping je v indickém sportu vážným problémem. Podle květnové zprávy Světové antidopingové agentury (WADA) byla Indie v počtu dopingových prohřešků na druhém místě hned za Ruskem.

Jediný zbylý finalista mužského sprintu Kumar je na sociálních sítích oslavován jako čestný atlet ve špinavém sportu. Sám byl ale zděšený z toho, jak se závod vyvinul. „Opravdu jsem se těšil, že poběžím proti těm nejlepším atletům, ale nikdo nedorazil. Všichni se báli toho, že je otestují. Jako sportovce mě to ranilo a zklamalo,“ řekl listu Indian Express.

Medaili a diplom dostane, i když ve finále běžel sám. „Závodil s ostatními v rozběhu a není jeho chyba, že soupeři před finále zmizeli,“ uvedl sekretář místního svazu.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud