Satoranský dře s osobním koučem. Cíl je jasný: Být větším sniperem | iSport.cz
Ivo Pospíšil
15. července 2020 • 14:45

Satoranský dře s osobním koučem. Cíl je jasný: Být větším sniperem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavná NBA se má restartovat již za pár týdnů - Tomáš Satoranský to však bude sledovat jen z dálky. A proto i teď maká, aby byl příští sezonu pro Chicago Bulls ještě platnější. „Pracujeme na větším zlepšení střelby z dálky,“ vypráví trenér Stefan Weissenböck o letním drilu aktuálně jediného Čecha v NBA. Oproti dřívějšku mohou nyní oba vzájemnou spolupráci prohloubit. A to i navzdory koronavirové situaci.Když se na začátku června dozvěděl, že jeho Chicago Bulls se do speciálního formátu obnovené NBA pro 22 nejlepších do Disney Resortu v Orlandu nevměstná, věděl, že se do USA vrátí zřejmě až na podzim. „A že bych se jel podívat na dohrání soutěže jako divák? Těžko. Do té bubliny budou mít lidé zvenčí přístup zakázaný," měl hned jasno Tomáš Satoranský.

Své léto si proto rozvrhl jinak. Bude se připravovat s bývalým týmem USK Praha, brzy se zapojí 1 do reprezentačního srazu a nespustí ze zřetele ani individuální dril. Tak jako každý rok vyrazil za svým osobním střeleckým trenérem Stefanem Weissenböckem.

„Jak vypadal, když za mnou přijel? Úplně stejně jako dřív," usmál se expert, který též pomáhá Bambergu či Brooklyn Nets. „S Tomášem jsme strávili už předtím tři dny v Praze. Dva týdny nato přijel do Bambergu a potrénovali jsme. Naše spolupráce je fantastická, oba si to hodně užíváme a je výhoda, že nás navzájem baví společnost toho druhého," prohlásil Weissenböck.

Tomáš Satoranský a jeho střela v březnovém zápase NBA proti Clevelandu
Tomáš Satoranský a jeho střela v březnovém zápase NBA proti Clevelandu

Byť koronavirová pandemie vedla u Satoranského nejprve k přerušení a následně i ukončení sezony, našel si v tom český rozehrávač to své. Po minulém roce, kdy z NBA vpadl prakticky hned do přípravy na MS, měl nyní více času právě na individuální přípravu.

„Znovu jsme se rozhodli změnit pár detailů ve střelbě, aby byl Tomáš schopen pálit i z větší dálky. Makáme na výraznější změně než v předchozích dvou letech. Dá se to porovnávat s tím, jak jsme pracovali po Tomášově první sezoně ve Washingtonu. Dva roky jsme se viděli vždy jen pár dní, kdežto teď jsme se rozhodli všechno zintenzivnit. Zatím z toho mám dobrý pocit," pochvaloval si Weissenböck.

Co se týče úspěšnosti střelby, v minulé sezoně totiž Satoranského čísla lehce klesla. Úspěšnost trojek 32,2 % a střelba z pole 43 % byla nejslabší od jeho druhé sezony v NBA. A ač je o českém rozehrávači známo, že svou hrou raději dělá lepšími hráče kolem sebe, nyní přišel čas stát se i větším individuálním sniperem.

„Bylo by ideální, aby byl schopen střílet z ještě větší vzdálenosti, než je klasická trojka, jako to dělá spousta hráčů NBA. Tomáš je teď v ideálním věku, je na tom na evropské poměry atleticky fantasticky a na NBA normálně. Za pár let se to však změní, a proto se snažíme, aby byl na sportovní stáří připraven. Nechci, aby musel třeba ve třiatřiceti letech najednou měnit hru, až už nebude tak rychlý a atletický. Chceme v tom být napřed," objasnil rakouský expert.

S čímž souhlasí i Satoranský, který se v další sezoně pokusí ještě více upevnit pozici ústředního rozehrávače slavných Bulls. „Naše spolupráce je vždy dialog. Proudí mi hlavou různé myšlenky, posílám mu je, debatujeme o nich a následně jsou i tréninky o neustálé komunikaci. Našli jsme společnou řeč. Snad to Tomášovi k něčemu je," dodal Weissenböck.

Satoranský v sezoně 2019/20

Průměrný počet minut 28,9
Průměrný počet bodů 9,9
Průměrný počet doskoků 3,9
Průměrný počet asistencí 5,4

Střelecká úspěšnost

  2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
Střelba z pole 41,5 % 52,3 % 48,5 % 43 %
Střelba trojek 24,3 % 46,5 % 39,5 % 32,2 %
Trestné hody 69,7 % 78,1 % 81,9 % 87,6 %

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud