20. března 2021 • 08:53

Kolaps Chicaga: neudrželo vedení o šest bodů 40 sekund před koncem

Autor: ČTK, pta
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Basketbalisté Chicaga prohráli v NBA na palubovce Denveru 127:131 po prodloužení, přestože ještě 40 vteřin před koncem normální hrací doby vedli o šest bodů. Pak ale neubránili hvězdné duo Nikolu Jokiče a Jamala Murraye. Český reprezentant Tomáš Satoranský opět nastoupil v základní sestavě Bulls a za 30 minut zaznamenal 8 bodů, 3 doskoky a 5 asistencí.

Chicago mělo podobně jako při minulé porážce se San Antoniem zápas skvěle rozehraný. V podstatě po celou dobu až na úvodní minuty vedlo, nejvíce o 15 bodů. Favorizovaný Denver se však v závěru vrátil do hry, když se mu rozehrály obě hlavní hvězdy. Jokič s Murrayem dali v posledních 13 minutách zápasu stejně bodů jako za předchozích 40 minut.

Stav 103:89 pro Chicago nejprve otočili na 107:108. Pak sice Bulls opět získali šestibodové vedení, jenže koncovku si nepohlídali. Nejprve 37 vteřin před koncem snížil trojkou Jokič, pak dal koš Murray, LaVine sice na druhé straně trestnými hody opět odskočil na tři body, ale Murray trojkou v poslední vteřině zařídil prodloužení.

V něm rozjetý Denver pokračoval a vedl už o devět bodů. Chicago se sice rychlou šňůrou 7:0 ještě udrželo, ale Jokič s Murrayem už výhru Denveru uhájili. Oba měli na kontě 34 bodů. Jokič přidal 15 doskoků a 9 asistencí. „Byl jsem hodně naštvaný, protože jsme opět zbytečně přenechali zápas soupeři. A to mě opravdu trápí. Neumíme na konci dotáhnout ho k vítězství,“ řekl trenér Chicaga Billy Donovan.

Satoranský dal v úvodu trojku, pak přidal smeč po brejku a tři trestné hody, ale v zápase měl jen tři střelecké pokusy, nejméně ze všech hráčů Bulls. Zaznamenal i čtyři ztráty, z toho dvě v závěru po útočných faulech, kdy se snažil clonit soupeře, ale byl při tom v pohybu. Chicago po prohře kleslo na desátou příčku Východní konference za Indianu, která naopak zvítězila 137:110 nad Miami. Oba celky ale mají shodnou bilanci.

Mizerná sezona Houstonu pokračuje

Šanci posunout se na první místo na Východě nevyužil Brooklyn, který překvapivě podlehl Orlandu 113:121. Magic tak ukončili sérii devíti porážek. V dresu Nets sice zaznamenal Kyrie Irving 43 bodů, což je jeho maximum v sezoně, ale příliš se nedařilo Jamesovi Hardenovi, který měl úspěšnost střelby jen 27 procent a většinu ze svých 19 bodů dal z trestných hodů. To Magic táhli Aaron Gordon se 38 body a Evan Fournier s 31 body. Oba dali dohromady 13 z 21 trojek Orlanda, které si tak vylepšilo klubové maximum v sezoně.

Houston pokračuje v mizerné sezoně a proti Detroitu si připsal už 19. prohru za sebou, což je klubový rekord. Je to zároveň 13. nejdelší černá série v historii NBA; od absolutního rekordu ho dělí devět porážek. Pistons pomohl k výhře 113:100 Frank Jackson 23 body.

Trápí se také Toronto, které prohrálo posedmé za sebou a to 112:115 s lídrem soutěže Utahem. Vyrovnané utkání rozhodl Donovan Mitchell, který v posledních 90 vteřinách dal osm ze svých 31 bodů.

Výhru San Antonia 116:110 nad Clevelandem řídil jednadvacetiletý Keldon Johnson, který si připsal 23 bodů a osobní maximum 21 doskoků. Naposledy měl taková čísla v dresu Spurs legendární Tim Duncan v roce 2013. Jedenáct doskoků si připsal v útoku.

Golden State Warriors dokázali vyhrát nad Memphisem 116:103 i bez své hvězdy Stephena Curryho, jenž si v minulém zápase narazil kostrč. Zastoupil ho Andrew Wiggins a 40 body si vylepšil své maximum v sezoně.

Výsledky NBA:

Boston - Sacramento 96:107, Cleveland - San Antonio 110:116, Denver - Chicago 131:127 po prodl. (za hosty Satoranský 8 bodů, 5 asistencí, 3 doskoky), Houston - Detroit 100:113, Memphis - Golden State 103:116, Miami - Indiana 110:137, Orlando - Brooklyn 121:113, Phoenix - Minnesota 113:101, Portland - Dallas 125:119, Toronto - Utah 112:115.