Satoranský odehrál nejlepší zápas sezony, New Orleans ale schytalo debakl

Autor: ČTK, krm
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tomáš Satoranský odehrál v NBA zatím svůj nejlepší zápas po příchodu do New Orleans. Na palubovce Golden State strávil téměř 21 minut, doposud nejvíc v tomto ročníku, a připsal si také sezonní maxima v podobě devíti bodů a čtyř asistencí. K nim přidal i dva zisky a jeden obranný doskok. Pelicans ale utrpěli debakl 85:126 a s jedinou výhrou z deseti zápasů uzavírají pořadí celé zámořské ligy.

Satoranský naskočil teprve do pátého zápasu v sezoně, proměnil čtyři z pěti střel i jedinou šestku a byl nejproduktivnějším náhradníkem Pelicans, kteří opět nastoupili bez opor Ziona Williamsona a Brandona Ingrama. Na druhou stranu ale také v nepovedeném utkání New Orleans zaznamenal 25 minusových bodů. Méně měl pouze Naji Marshall (-27).

Rozehrávač české reprezentace se na palubovku dostal už v první čtvrtině za stavu 22:23 a odehrál zhruba osm minut, během nichž ale Pelicans nabrali deficit dalších 11 bodů. New Orleans přitom v San Franciscu v poločase následně ztráceli jen čtyři body, jenže druhý poločas vůbec nezvládli a prohráli ho 35:72.

„Musíme být odolnější, fyzicky i psychicky. Samozřejmě to vše začíná u mě,“ zhodnotil porážku o 41 bodů trenér Willie Green, jenž po utkání tým v šatně za mizernou druhou půli kritizoval. „Je to pravda. Musíme být schopni unést pravdu,“ řekl autor 12 bodů Devonte‘ Graham.

Pelicans nepomohl ani další solidní výkon litevského pivota Jonase Valančiunase, jenž si připsal 20 bodů a 15 doskoků. Warriors si vylepšili bilanci na 7-1, střeleckým lídrem byl Jordan Poole s 26 body včetně šesti trojek.

Výsledky NBA:

Detroit - Brooklyn 90:96
Golden State - New Orleans 126:85 (za hosty Satoranský 9 bodů, 4 asistence, 1 doskok)
Milwaukee - New York 98:113
Minnesota - LA Clippers 84:104
Orlando - San Antonio 89:102
Portland - Indiana 110:106
Sacramento - Charlotte 140:110
Toronto - Cleveland 101:102
Washington - Memphis 115:87

TOP 5 hvězd NBA podle Satoranského. Kdo se nejhůř brání? A kdo ho chválil?