Lídři Konferencí NBA potvrzují formu. Phoenix vyhrál poosmé v řadě

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Miami porazili ve středečním utkání NBA New York Knicks 110:96 a potvrdili první místo ve Východní konferenci před Chicagem, které zvítězilo 111:105 nad Torontem. Pozici lídra celé soutěže si upevnil Phoenix. Suns porazili opět po dvou dnech čtvrtý tým Západní konference Utah, tentokrát doma 105:97, a zaznamenali osmou výhru za sebou.

Heat v domácím duelu vedli až o 30 bodů, trefovali koš s padesátiprocentní úspěšností a opírali se o čtveřici dvacetibodových střelců. Duncan Robinson zaznamenal 25 bodů včetně sedmi trojek, Jimmy Butler přidal 22, náhradník Tyler Herro 21 a P.J. Tucker 20.

"Byli jsme zdravě agresivní hned od začátku. Především v defenzivě, kde jsme chtěli tlačit na jejich rozehrávače a zajistit, aby se (nejlepší střelec Knicks v sezoně) Julius Randle nedostal k jednoduchým střelám," vysvětlil Tucker skvělý začátek Miami, které ovládlo první čtvrtinu 30:16. Snaha se domácím vyplatila: Knicks trefili pouze 15 ze 44 trojek a Randle zůstal s 11 body pod svým průměrem. Lídrem Knicks byl s 18 body Obi Toppin.

Phoenix se na výhru nadřel víc, ačkoliv po první čtvrtině vedl o 21 bodů. V poločase byl ale náskok Suns jen dvoubodový a i po dalším trháku do dvouciferného náskoku se Jazz přiblížili v závěru na rozdíl jediného koše. Favoritovi ale patřila koncovka. Jeho hvězdou byl Devin Booker, jenž nastřílel 43 bodů a přidal 12 doskoků. Suns s bilancí 38-9 zažívají nejlepší sezonu ve své historii. Soupeři nestačilo 26 bodů Jordana Clarksona.

Neobvyklá přestřelka byla k vidění v Indianapolis, kde Charlotte porazilo domácí Pacers 158:126. Hornets vytvořili klubový rekord v nastřílených bodech, v NBA to byl nejvyšší počet za poslední dvě sezony. Vítězný tým také vyrovnal sezonní maximum 24 trojkami, hráči je proměňovali s úspěšností 53 procent. Lídry byli LaMelo Ball, jenž zaznamenal čtvrtý triple double v sezoně za 29 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků, a Kelly Oubre, který si 39 body a 10 trojkami vytvořil osobní rekordy.

Memphis díky 41 bodům Ja Moranta zvítězil v hale San Antonia 118:110. V poraženém týmu se Dejounte Murray blýskl 16 body, 11 asistencemi a 10 doskoky, zaznamenal 14. triple double v kariéře a vyrovnal se klubovému rekordmanovi Davidu Robinsonovi.

Cleveland i bez trojice lídrů Collin Sexton, Lauri Markkanen, Ricky Rubio porazil mistrovské Milwaukee jasně 115:99 a posunul se na třetí místo ve Východní konferenci. Tým Cavaliers táhli Kevin Love s 25 a Cedi Osman s 23 body, domácí si k výhře pomohli i 19 trojkami. V celku obhájců titulu zaznamenal Janis Adetokunbo 26 bodů.

2. Denver 47 26 21 55,3
3. Minnesota 47 24 23 51,1