Trapas! Děčín dal Nymburku jen 28 bodů a vyrovnal "rekord"

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalisté Děčína nastříleli v osmém kole nadstavbové skupiny A1 pouhých 28 bodů mistrovskému Nymburku a vyrovnali v NBL dosavadní minimum Vyšehradu z roku 2010. Při porážce 28:73 je od negativního rekordu od sezony 1998/99 zachránil až čtyři sekundy před koncem tříbodovou střelou Jan Bejček.

To byl první a jediný koš Severočechů v poslední čtvrtině, na pouhé tři body se zmohli i ve druhém hracím období. Za celý druhý poločas nastříleli hosté z Děčína, hrající bez svého lídra Pavla Houšky, jen 12 bodů.

Dvě kola před koncem nadstavby ztrácejí Severočeši stále bod na druhý Prostějov, ale díky lepšímu skóre je předstihly Pardubice, které po prodloužení udolaly Kolín 79:73.

Středočeši, kteří zaostávají za Děčínem a Pardubicemi o bod, prohrávali v Pardubicích v poločase o 17 bodů (31:48), ale nakonec měli blízko k vítězství. V poslední minutě základní hrací doby však přišli o čtyřbodové vedení.

V posledním kole skupiny A2 oslabený Chomutov prohrál s Ostravou 57:84 a připravil se o šanci posunout se na třetí a celkové deváté místo.

Zápas s ostravským lídrem skupiny byl proto zároveň generálkou na předkolo play off, ve kterém se oba týmy utkají na dvě vítězství 4., 7. a případně 9. dubna. Druhou dvojici vytvoří Levice a Svitavy.

Basketbalová Mattoni liga mužů:
Skupina A1 - 8. kolo:
Nymburk - Děčín 73:28 (24:13, 40:16, 58:25)
Nejvíce bodů: Wilson 20, Abrams 9, Benda, Naymick a Sokolovský po 8 - Alič 8, Boyer 4, Bejček a Soukup po 3. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Znamínko. Trestné hody: 4/4 - 4/3. Fauly: 13:13. Trojky: 11:3.

Pardubice - Kolín 79:73 po prodl. (24:19 48:31, 57:50, 67:67)
Nejvíce bodů: Hampton 17, Pospíšil 15, Arnold 13, T. Tóth 11 - Barnes 19, Ames 16, Machač 14. Rozhodčí: Vyklický, Galajda, Baloun. Trestné hody: 31/22 - 17/14. Fauly: 20:26. Trojky: 5:3.

Skupina A2 - 14. kolo:
Chomutov - Ostrava 57:84 (17:24, 29:49, 34:68)
Nejvíce bodů: Krakovič 17, Štěpánek 14, Sahan 8 - Manusos 14, Číž 11, Gniadek 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Benda. Trestné hody: 19/12 - 32/20. Fauly: 23:23. Trojky: 5:6.

18:00 Inter Bratislava - Opava, Svitavy - Plzeň.