Washington podlehl basketbalistům Toronta, Veselý potřetí nehrál

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Basketbalisté Washingtonu nenavázali na dobré výkony před pauzou pro Utkání hvězd NBA a v úterý prohráli s Torontem 88:96. Český reprezentant Jan Veselý nezasáhl do hry již ve třetím utkání za sebou. Hrdinou dne se stal Joe Johnson z Brooklyn Nets, když proti Milwaukee vybojoval prodloužení, které rozhodl vítěznou střelou.

Toronto zakončilo druhou čtvrtinu zápasu s Washingtonem úsekem 16:6 a od té doby už neprohrávalo. Wizards se ještě v poslední čtvrtině přiblížili na pětibodový rozdíl, ale Raptors si páté vítězství za sebou pohlídali. Utkání bylo zvláštní tím, že ve washingtonské areně se porouchala multifunkční kostka nad palubovkou, a tak se hrálo s časomírou umístěnou na stolku zapisovatelů.

"Připadal jsem si zase jako na střední škole. Myslel jsem, že jsme udělali přestupek 24 vteřin, nemohl jsem ty hodiny ani najít," řekl DeMar DeRozan, s 24 body nejlepší střelec Raptors. Wizards vedl s 25 body Bradley Beal. Vůbec se nedařilo Johnu Wallovi, který proměnil jediný z 12 pokusů z pole a sedmkrát ztratil míč. Vedle Veselého se nedostal do hry ani na druhý nejlepší střelec Wizards Jordan Crawford, jehož jméno několikrát vyvolávali domácí fanoušci.

Crawford jim po utkání hodil dres, ale s novináři se odmítl bavit. Brooklyn porazil Milwaukee 113:111 po prodloužení. Hvězda utkání Johnson nejdříve vyrovnal trojkou 1,3 vteřiny před koncem normální hrací doby na 105:105 a v prodloužení rozhodl střelou se závěrečným klaksonem o prvním vítězství Nets nad Bucks od roku 2009.

Golden State Warriors prohráli pošesté v řadě, když nestačili na Utah 101:115. Domácí ani jednou neprohrávali a o svém vítězství rozhodli ve třetí čtvrtině šňůrou 15:4. Vítěze vedl s 24 body Al Jefferson, o kterém se spekuluje, že by mohl být vyměněn před čtvrteční uzávěrkou přestupů. Stejná možnost se týká i Paula Millsapa, který zaznamenal 14 bodů a 9 asistencí. Warriors nestačilo 29 bodů Stephena Curryho.

San Antonio porazilo Sacramento 108:102 a upevnilo si pozici nejlepšího týmu soutěže. Spurs ke čtvrté výhře v řadě dovedl francouzský rozehrávač Tony Parker 30 body a 11 asistencemi.

Výsledky:

Brooklyn - Milwaukee 113:111 po prodl., Denver - Boston 97:90, Detroit - Memphis 91:105, New Orleans - Chicago 87:96, Orlando - Charlotte 92:105, Portland - Phoenix 98:102, Sacramento - San Antonio 102:108, Utah - Golden State 115:101, Washington - Toronto 88:96.