23. července 2017 • 19:21

USK opouští další hvězda, čerstvá Češka Vaughnová jde do Fenerbahce

Autor:
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americká basketbalistka s českým pasem Kia Vaughnová po pěti letech opouští tým USK Praha a podepsala smlouvu s Fenerbahce Istanbul. Turecký celek o tom informuje na svém webu.Třicetiletá Vaughnová posledních pět sezon patřila ke klíčovým postavám českých šampionek. V roce 2015 dokonce dotáhla tým k triumfu v Evropské lize jako nejužitečnější hráčka Final Four. Na začátku letošního roku získala české občanství díky délce působení v pražském celku a reprezentovala Českou republiku na červnovém mistrovství Evropy.

Evropský pas však zároveň zvedl její cenu na trhu a nakonec se rozhodla pokračovat v kariéře v kádru posledního finalisty Euroligy Fenerbahce Istanbul. V dresu USK ji zastoupí švédská pivotka Amanda Zahuiová, kterou vedení českých mistryň přivedlo z Orenburgu už v květnu. Zahuiová je nyní spoluhráčkou Vaughnové v týmu zámořské WNBA New York Liberty.

Vaughnová je už pátým odchodem z loňského kádru USK. Už dříve tým opustily Laia Palauová, Sonja Petrovičová, Anete Šteinbergaová a Ilona Burgrová.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze