Davis opět zářil a 45 body ukončil vítěznou sérii Bostonu | iSport.cz
17. ledna 2018 • 08:47

Davis opět zářil a 45 body ukončil vítěznou sérii Bostonu

Anthony Davis urval celkem 45 bodů
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Další střelecký koncert předvedl v NBA basketbalista New Orleans Anthony Davis, který 45 body pomohl k vítězství v Bostonu 116:113 po prodloužení. Čtyřiadvacetiletý hráč navázal na svých nedělních 48 bodů ze hřiště New York Knicks.

Pelicans v průběhu utkání v Bostonu ztratili dvanáctibodový náskok, ale v poslední minutě základní doby byli znovu ve vedení. Prodloužení zařídil Kyrie Irving košem 11 sekund před koncem. V nastavené pětiminutovce už vedli Celtics 113:110, ale hosté nastříleli poslední šest bodů utkání a odvezli si výhru. Celtics, kteří jsou druhým nejlepším týmem ligy, podlehli po sedmi zápasech.

Davis k 45 bodům přidal 16 doskoků a stal se po Jamesi Hardenovi druhým hráčem, který v této sezoně dvakrát za sebou překonal hranici 40 bodů. Proti Celtics ho podpořil Jrue Holiday 23 body a DeMarcus Cousins nasbíral 19 bodů, 15 doskoků a pět asistencí. Celtics nestačilo 27 bodů Kyrieho Irvinga.

Dalším hráčem, který v úterý překonal čtyřicetibodovou hranici, byl Devin Booker. Jeho 43 bodů však neodvrátilo prohru Phoenixu v Portlandu 111:118. Za domácí dal 31 bodů Damian Lillard a 27 bodů C. J. McCollum.

Skvělý večer prožil i Evan Fournier, který si zlepšil osobní rekord na 32 bodů a dovedl Orlando k výhře nad Minnesotou 108:102. Důležitou roli hráli i náhradníci Magic, kteří přestříleli lavičku soupeře 42:19. Timberwolves nepomohlo 28 bodů Jimmyho Butlera.

Denver porazil Dallas 105:102, i když málem prohospodařil vedení o 23 bodů. Nuggets dovolili hostům snížit na 102:103 deset sekund před koncem, ale obrat už se Dallasu nepovedl. Vítězství řídil Nikola Jokič s 29 body, 18 doskoky a sednu asistencemi. Gary Harris přidal 25 bodů. Hosty vedl nováček Dennis Smith Jr. s 25 body.

Výsledky:

Boston - New Orleans 113:116 po prodl., Denver - Dallas 105:102, Orlando - Minnesota 108:102, Portland - Phoenix 118:111.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2