Získává si NBA! Satoranský nahradil hvězdu, má rekord a slyší chválu | iSport.cz
4. února 2018 • 15:05

Získává si NBA! Satoranský nahradil hvězdu, má rekord a slyší chválu

Autor: Daniel Ryl, ČTK
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostal šanci a chytil ji za pačesy. Český basketbalista Tomáš Satoranský prožívá zatím nejlepší období kariéry v NBA. V noci ze soboty na neděli vylepšil v Orlandu své dosavadní maximum o dva body, když nasbíral celkem 19 bodů a pomohl svému Washingtonu ke čtvrtému vítězství (115:98) v řadě. Body však nejsou jeho hlavní náplní. Fanoušci i experti oceňují jeho nesobeckost a cit pro hru, ze které těží celý tým.Rok a půl bojoval o stálé místo a zdá se, že teď přichází pravá chvíle. Když Wizards přišli minimálně na dva měsíce o hvězdného rozehrávače Johna Walla, ukázali trenéři na českou věž a Tomáš Satoranský se jako náhrada uchytil více než dobře. Daří se jemu a vítězí i tým.

Jediný český zástupce v NBA znepříjemňuje hru hvězdám soupeřů a důležitý je i pro ofenzivu. Ne pod košem a v zakončení, ale u zrodu úspěšných akcí. „Když nastupujete proti nejlepším hráčům soupeře, chce to úplně jinou mentalitu a koncentraci. Hrát proti těm nejlepším je pro mě těžký úkol, ale já si užívám každou výzvu,“ řekl Satoranský.

V nočním utkání na palubovce Orlanda odehrál jeden ze svých nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, zápas v zámořské kariéře. Už během úvodních osmi minut nasázel devět bodů a zaznamenal i asistence. Jeho účet se nakonec zastavil na 19 bodech, čímž vylepšil své maximum, které činilo 17 bodů.

„Poslední dobou hraju sebevědomě a dnes to byl přesně ten zápas, kdy od začátku všechno vychází. Po dobrém začátku jsem se cítil skvěle,“ přiznal český reprezentant, který za 25 minut na palubovce nasbíral také tři doskoky, šest asistencí a dva získané míče. Koš pak minul pouze dvakrát.

Trenér Scott Brooks pak díky pohodlnému náskoku ty nejlepší šetřil a Tomáš Satoranský ve čtvrté čtvrtině odpočíval. Nedostal tak příležitost, aby zaútočil na český rekord, který drží se 24 body Jiří Welsch. I přesto byl ale druhým nejlepším střelcem týmu za Ottem Porterem.

Satoranský tak pokračuje v úspěšném období, během kterého Washington válí a daří se mu i proti týmům z nejvyšších pater NBA. Už v týdnu zazářil v domácím utkání s Oklahomou (102:96), kdy se blýskl parádním obranným zákrokem proti hvězdnému Russellu Westbrookovi.

VIDEO: Satoranský nadchl fanoušky tímto blokem hvězdného Westbrooka

Fanoušci i experti se shodnou v další věci – Tomáš Satoranský má pro Wizards cenu zlata. Přesněji řečeno tří milionů dolarů ročně. Ti nejlepší berou na stejné pozici i šestinásobek.

I kdyby se po návratu hvězdného Johna Walla vrátil Tomáš Satoranský mezi náhradníky, pokud svou formu udrží, v NBA si může zadělat na zajímavé a lukrativnější angažmá. 

 
Články odjinud


Články odjinud