Český basketbal přišel o ikonu, zemřel Jiří "Áda" Pospíšil (†68) | iSport.cz
14. června 2019 • 11:45

Český basketbal přišel o ikonu, zemřel Jiří "Áda" Pospíšil (†68)

Autor: ČTK
Dobové zpravodajství o bronzu československých basketbalistů na ME 1977
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 68 let zemřel ve čtvrtek Jiří Pospíšil, člen Síně slávy České basketbalové federace. Legendární "Áda" byl jedním z nejvýznamnějších hráčů české historie, v letech 1970 až 1980 startoval na třech olympijských hrách, dvou světových šampionátech a na pěti mistrovstvích Evropy. Na kontinentálním šampionátu v Lutychu v roce 1977 byl členem bronzového týmu. O jeho úmrtí informovala na svém webu Česká basketbalová federace.Pod pěti kruhy bylo maximem brněnského rodáka šesté místo na hrách v Montrealu 1979, k šesté příčce dovedl československý tým i na MS 1970 v Lublani. V reprezentačním dresu odehrál za dvanáct let 276 zápasů.

V domácí nejvyšší soutěži působil ve Spartaku Brno, Baníku Ostrava, Dukle Olomouc a Novém Jičíně, za čtrnáct sezon v lize vybojoval sedm medailí, z toho čtyři stříbrné, ale žádnou zlatou. Se Spartakem obsadil druhé místo i v Poháru mistrů evropských zemí, Poháru vítězů pohárů a Interkontinetálním poháru.

V anketě o nejlepšího basketbalistu 20. století obsadil Pospíšil jedenácté místo. V roce 2016 byl uveden do Síně slávy ČBF.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud