Kouč se zbláznil? Barcelona i s českým duem ustála střídání beze smyslu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Podruhé během tří dnů ožila hala Palau Blaugrana. Domov basketbalové Barcelony tentokrát hostil ve 23. kole Euroligy německý Bayern Mnichov. Hosté od začátku vsadili na své silné zbraně – fyzickou a těsnou obranu. I proto se skóre zápasu zastavilo nízko, 72:70. Přesto byli vidět Tomáš Satoranský i Jan Veselý, byť někdy působilo počínání kouče Šarunase Jasikevičiuse při rotaci hráčů podivně.

Jen v první čtvrtině český rozehrávač nastřádal 4 asistence a v mnoha akcích měl prsty nezištně. Jestli je však něčím Barca známá, pak častou rotací sestavy. Oblíbená to Jasikevičiusova filozofie. Jenže právě tohle je možná důvod, proč Katalánci prožívají zápas co zápas až nečekané výkyvy.

Postupně se Satoranský nepochopitelně usadil na lavičku a místo něj přišel Rokas Jokubaitis, jenž ale nebyl schopen převzít na sebe dispečerskou taktovku po české hvězdě. V té době už k výborné partii naskočil také Jan Veselý. Bavorský soupeř držel krok zejména díky pracovité defenzivě. Poločas? 34:33 pro Barcelonu.

Se třetí čtvrtkou se vrátil na palubovku i Satoranský a domácí zase vypadali jako tým, který ví, co má hrát. Po souhře s Laprovittolou si navíc připsal spektakulární smeč z protiútoku. Když poté český reprezentant přidal úspěšnou trojku a další asistenci, lavička Bavorů si musela vzít time out.

Blaugranas letos žehrají na špatné závěrečné periody. A zase přišly potíže, i když si domácí vypracovali dvouciferný náskok. Veselý exceloval, přesto jej nahradil pomalejší Sanli.

Někdy to zkrátka vypadalo, že kouč Jasikevičius zbytečně střídá a tým ztrácí tempo. Málem se to vymstilo ke konci zápasu, ale vše si domácí pohlídali v poměru 72:70. Satoranský se zastavil na 5 bodech, doskocích i asistencích. Veselý si připsal 10 bodů, 9 doskoků a 2 asistence.

Evropská liga basketbalistů - 23. kolo:

FC Barcelona - Bayern Mnichov 72:70 (za domácí Veselý 10 bodů, 9 doskoků a 2 asistence, Satoranský 5 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí)
Milán - Crvena zvezda Bělehrad 74:68
Valencie - Maccabi Tel Aviv 93:94.

1. Olympiakos Pireus 22 15 7 1879:1681 68,2
2. Real Madrid 22 15 7 1839:1691 68,2
3. FC Barcelona 23 15 8 1848:1787 65,2
4. Monako 22 14 8 1831:1817 63,6
5. Fenerbahce Istanbul 22 13 9 1821:1761 59,1
6. Baskonia Vitoria 22 12 10 1879:1832 54,5